Адвокат Богдан Хмельницький коментує прийняття ВР закону про громадянство для іноземців, які воювали в АТО

0 379

Нагадаємо, Верховна Рада 6 червня ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України)».

Законопроект №3433 підтримали 230 народних депутатів.

Таким чином, вперше встановлюється поняття “іноземців та осіб без громадянства, що брали участь у захисті територіальної цілісності України”. Для них закон затверджує правомірність перебування на території України та встановлює спрощену процедуру отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні. Крім того, забороняється примусово депортувати цих осіб до країни-агресора та країн, що не визнають територіальну цілісність України.

Метою закону, зареєстрованого ще у 2015 році, є захист прав і законних інтересів тих іноземців, які захищали територіальну цілісність України і є громадянами держави-агресора або інших держав, які не визнають територіальну цілісність України, в зв’язку з чим їхнє добровільне або примусове повернення в країну своєї громадянської належності буде порушувати їхні права.

Давати паспорти іноземцям, що воювали за Україну – не лише моральний обов’язок України, а й питання безпеки, комфорту, а подекуди й порятунку життя цих осіб, розтлумачує юрист і правозахисник Богдан Хмельницький

“Є багато простих речей, яких ці люди не можуть зробити тут за своїм “рідним” паспортом (а часто й без нього, якщо в документа закінчився термін дії, він пошкоджений або втрачений). Їм недоступна легальна служба у лавах ЗСУ, Нацполіції та інших безпекових структур. Без спрощення процедури отримання тимчасової посвідки іноземець може тільки мріяти про українську пенсію, пільги та соціальні виплати. В тому числі – про посвідчення учасника АТО. Бійцеві, який втратив ногу, не дадуть оформити інвалідність. У разі тяжкого поранення чи хвороби, його не вивезуть на лікування за кордон. Не кажучи вже про тих, хто взагалі переховується, бо для поліції та прикордонників вони – звичайнісінькі нелегали”, – коментує Б. Хмельницький.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська