Адвокат Богдан Хмельницький коментує закон про окремі парковки для електрокарів

0 614

Закон №2754-VIII про створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів офіційно опублікований у парламентській газеті “Голос України”.

Верховна Рада ухвалила законопроект 11 липня. 6 серпня його підписав президент.

Законом передбачається створення окремих паркомісць для електрокарів, які позначатимуться новими дорожніми знаками. За перешкоджання доступу авто з електродвигуном до спеціального місця паркування та до станції заряджання вводиться штраф у розмірі 20-30 неоподаткованих мінімумів, а також можливість затримки та евакуації автомобіля-порушника.

Крім того, даний вид автомобілів отримуватиме номерні знаки нового зразка із зеленим кольором шрифту.

Закон набуває чинності з 1 січня 2020 року.

Як повідомлялося раніше, в результаті спрощення процедури розмитнення автомобілів з електродвигуном попит на них в Україні виріс на 58% протягом перших місяців 2019 року. Проте загальна їх кількість у порівнянні з числом усіх зареєстрованих авто залишається незначною. В Україні налічується всього 200 тис. електрокарів.

Фахівці коментують, що даний закон є лише початком регулювання ринку електромобілів України, який стрімко зростає та потребує цілої низки законодавчих актів. Попереду ще довгий шлях до моменту, коли еко-безпечні авто стануть справді вигідними для простого українця.

Богдан Хмельницький – адвокат, правозахисник:

“Щойно прийнятий законопроект не має жодного стосунку до “сприяння поширенню автомобілів з електроприводом”. Там немає нічого про підвищення доступності електромобілів для населення. Ані про пільгове кредитування чи лізинг. Ані про державні закупівлі найпростіших електричних “Ніссанів” замість броньованих “Мерсів” для чиновників (плюс обладнання державним коштом паркомісць та зарядних станцій для них). Ані, врешті-решт, про те, хто і скільки платитиме за електрику під час заряджання інноваційного дива. І що найцікавіше – про розвиток інфраструктури зарядних пристроїв для електрокарів зазначено тільки у назві закону. Як сприятимуть розширенню мережі зарядних станцій – у самому законі нічого не пишуть”.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська