Адвокат Богдан Хмельницький про набуття чинності нових правила вивезення сміття

0 592

В Україні 1 травня набули чинності нові Правила надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Відповідна постанова Кабміну була ухвалена 27 березня 2019 року.

Згідно з новим законодавством, замість поняття “вивезення побутових відходів” діятиме термін “поводження з побутовими відходами”. До нього включаються всі дії, спрямовані на запобігання утворенню побутових відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, обробку, переробку, утилізацію, видалення, знешкодження та захоронення.

Відповідно, на компанії з вивезення сміття покладається відповідальність не лише за спорожнення сміттєбаків, а й за переробку усього, що можна переробити, та знешкодження всього небезпечного.

Тарифи на вивезення всіх видів побутових відходів з урахуванням витрат на їхню переробку та утилізацію встановлюватиме місцева влада. Водночас, правилами встановлюється, що вивіз розділеного споживачами сміття здійснюватиметься коштом компанії.

Адвокат-практик та правозахисник Богдан Хмельницький наголошує, що нові правила відповідають світовому тренду на екологічне ставлення до відходів. Водночас він пророкує конфлікти, невдоволення та довгу боротьбу за те, щоб закону дотримувалися як громадяни, так і оператори послуг вивезення сміття.

“Ще ніколи так не було, щоб усі проблеми вирішувалися відразу й одним законом. Потрібно чимало років і чимало зусиль свідомої громадськості, перш ніж наші оператори зрозуміють: сміття таки доведеться вивозити й переробляти. Та й українці – це вам не японці. Їм ще довго доведеться пояснювати, що від молочних пакунків потрібно самому відколупати кришечку, бо це пластик, а сам пакунок – це папір. До справжньої еко-свідомості нам – як до Японії рачки. Але в українській історії вже багато прикладів, коли законодавці хотіли нас відучити від коханого традиційного свинства, і нам це не сподобалося”, – констатує Б.Хмельницький.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська