Адвокат Богдан Хмельницький прокоментував рішення Верховного суду про законність видворення Саакашвілі

0 1 366

У вівторок Верховний суд України визнав, що видворення Саакашвілі до Польщі було законним. У Верховному суді зазначили, що постанова вступає в законну силу з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає. Однак Міхеіл Саакашвілі пообіцяв «дійти до Страсбурга» та «100% виграти справу».

Як повідомив у блозі адвокат Богдан Хмельницький, наразі Міхеіл Саакашвілі є вільним громадянином України. «По факту, громадянство Саакашвілі ще не забрали. Чим закінчиться справа – чи то повторним позбавленням громадянства України, чи повторною примусовою «мандрівкою» у супроводі ДМС та прикордонників поза межі України – наразі прогнозувати важко».

За інформацією Богдана Хмельницького, перші висновки та прогнози щодо подальшої долі Міхеіла Саакашвілі можна буде робити перші висновки та прогнози.

Втім, екс-голова Одеської облдержадміністрації у мережі Фейсбук повідомив, що планує оскаржити рішення Верховного суду у Страсбурзі (Європейському суді з прав людини, – ред.). Раніше Міхеіл Саакашвілі повідомляв, що планує повертатися на батьківщину, у Грузію, де незабаром мають бути парламентські вибори.

 Нагадаємо, колишній президент Грузії майже півтора року був головою Одеської ОДА. В 2017 році тодішній Президент Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. У вересні 2017-го Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників. За кілька місяців після того, як Мостиським райсуд Львівської області визнав незаконним перетин кордону Саакашвілі, його було затримано та відправлено літаком до Польщі. До 2021 року Саакашвілі заборонили в’їзд в Україну. Однак після повернення Володимиром Зеленським українського паспорту (а отже і громадянства) Міхеілу Ніколозовичу, в Держприкордонслужбі зазначили, що не матимуть підстав для того, аби не впускати громадянина України на територію держави.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська