Адвокат Богдан Хмельницький: Що змусило суддю закрити справу Кернеса?

0 750

Адвокат Богдан Хмельницкий  у своєму блозі прокоментував закриття справи проти очільника Харкова Геннадія Кернеса. 

Нагадаємо, 10 серпня суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов несподівано закрив кримінальну справу проти харківського мера Геннадія Кернеса і його охоронців. Кернеса  звинувачували у викраденні і побитті учасників харківського євромайдану. У зв’язку зі станом здоров’я суд дозволив йому залишатися на свободі, а сам процес затягнувся на  майже чотири роки.

Як пише Богдан Хмельницький, “протягом процесу  у судді Антонова відносини з прокурорами та адвокатами потерпілих, м’яко кажучи, не склалися. Суддя скаржився на тиск з боку адвокатів потерпілих, на втручання в його діяльність з боку прокуратури і так далі”. 

Адвокат зауважує, що між позиціями судді та ГПУ є розбіжності. 

“Головною розбіжністю між позицією ГПУ є число пропущених засідань. За словами Генерального прокурора Юрія Луценка, прокурори пропустили всього два засідання, попередньо, в письмовому вигляді, сповістивши про це суд. Суддя наполягає на пропуск семи засідань, без пояснення причин, що на його думку стало, фактично, відмовою від обвинувачення.

Ще однією позицією, по якій погляди судді і ГПУ розходяться принципово, є сам факт закриття справи. ГПУ вважає, що суддя не мав права закривати справу без присутності прокурорів. У судді, ясна річ, свій погляд на цю ситуацію.

Третім протиріччям є кількість прокурорів, які злісно не з’явилися на суд. Суддя Антонов, в своєму рішенні, чітко вказав, що на сім поспіль судових засідань для участі в дебатах не прибула група прокурорів Генеральної прокуратури в складі 19 чоловік. Юрій Луценко, в свою чергу, заявив, що в процесі бере участь лише 2 представника звинувачення, а цифра 19 це кількість всіх прокурорів, які за 3 з гаком роки брали участь у справі”, – пише адвокат. 

Як стало відомо, ГПУ  вже скористалася своїм правом на апеляцію і 21 серпня  подала всі документи до Апеляційного суду Полтавської області. 

Богдан Хмельницький зауважує, що майбутнє Андрія Антонова як судді туманнє, оскільки данних про його переатестацію немає, а прокуратура Полтавської області  майже відразу відкрила кримінальне провадження за фактом винесення суддею неправосудного рішення у справі Кернеса і його охоронців. Хоча й на захист судді Антонова стала  Рада суддів України. 

Адвокат також розповів про перспективи апеляції у даній справі. 

“Проте треба абсолютно чітко розуміти, що суддя, так чи інакше, порушив КПК, точніше кажучи придумав неіснуючу в ньому норму. Справа в тому, що ніде і ніяк не зафіксовано – скільки засідань може пропустити прокуратура. Ніде і ніяк не сказано, що в разі таких пропущень це можна вважати відмовою від обвинувачення. Максимум, що міг зробити суддя це написати листа до прокуратури з викладенням своїх претензій щодо неявки прокурорів…Майже напевно апеляція поверне справу на повторний розгляд вже іншому судді. Занадто гучний суспільний резонанс викликало закриття цієї скандальної справи. Занадто знакова справа. Занадто очевидні в факті закриття натяки на корупційну складову”, – пише адвокат. 

Як підсумовує Богдан Хмельницький, єдине, що може “перешкодити Апеляційному суду винести законне рішення – відсутність громадського контролю”. 

Comments
Завантаження...