Адвокат Богдан Хмельницький щодо закону про декриміналізацію фіктивного підприємництва

0 912

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №1080 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуальний кодекс України з приводу зменшення тиску на бізнес”.

“За” проголосували 365 нардепів.

Законопроектом пропонується виключити з Кримінального кодексу статтю 205 про кримінальне покарання за створення чи придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності чи здійснення видів діяльності, на які існує заборона.

Крім того, в законопроекті пропонуються поправки до статті 212 про ухилення від сплати податків. Приблизно в три рази підвищується розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов’язкових платежів, достатніх для притягнення до кримінальної відповідальності.

Як висловилися автори законопроекту у пояснювальній записці, кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво є одним із способів тиску на бізнес.

Законопроект визначений президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний. Верховна Рада проголосувала за пришвидшену його підготовку до другого читання.

Правовий експерт Богдан Хмельницький вітає законопроект №1080 як “скасування анахронізмів, які були актуальні в часи народження кодексу” (КК у теперішній редакції набув чинності 1 вересня 2001 року), проте сьогодні “грають на схеми і оборудки”. Водночас, він попереджає: “Відповідальність за фіктивну господарську діяльність остаточно не декриміналізують. Просто всі справи автоматично переходять під статтю 212 та розглядатимуться лише в податковому контексті”.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська