Адвокат прокоментував вирок винуватцю скандальної ДТП у Запоріжжі

0 434

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя виніс вирок у справі про масштабне ДТП в Запоріжжі 10 травня цього року.

Адвокат Богдан Хмельницький прокоментував, чому винуватець ДТП Євген Пастухов отримав два роки умовно. 

Як відомо, Євген Пастухов за кермом Lexus в стані алкогольного сп’яніння влаштував автотрощу з 7 автівок. Один постраждалий тоді  отримав перелам хребта. 

“На перший погляд за подібний інцидент винуватець повинен понести найсуворіше покарання, тим більше, що винуватець аварії був за кермом в нетверезому вигляді, але особливості нашого законодавства такі, що Євген Пастухов, на прізвисько «Шрам» отримав два роки умовно”, – пише на своїй сторінці в соцмережі адвокат. 

Як констатував Богдан Хмельницький, суд у таких справах бере до уваги наявність або відсутність людських жертв.

“Суд, який розбирає подібні події, в останню чергу дивиться на кількість розбитих машин і суму матеріального збитку. В першу чергу увагу суду привертає наявність або відсутність людських жертв. Заголовки в ЗМІ можуть бути як завгодно гучними, але навіть якщо є 100 розбитих машин, але ніхто не постраждав, винуватець інциденту, практично напевно, не понесе кримінального покарання.

Не так все просто і з постраждалими. Кримінальна відповідальність за 286 статтею передбачає наявність травм середньої тяжкості, тяжкого ступеня або смерть. У разі смерті або тяжкого ступеня тілесного ушкодження винному загрожує від трьох до восьми років, в разі середнього ступеня тяжкості тілесного ушкодження – до трьох років. Але і тут є свої «але».

Якщо потерпілий, який отримав ушкодження середнього ступеня тяжкості, на суді визнає наявність допомоги з боку винуватця аварії і просить суд про призначення мінімального покарання, то, як правило, суд йде на зустріч таким проханням.

Крім того відомі випадки коли лікарі, за спільним «проханням» винуватця події і потерпілого кваліфікували пошкодження тяжкого ступеня як середні, що давало можливість у суді просити про більш легке покарання”, – пише адвокат. 

Богдан Хельницький зазначив, що винуватець аварії не ховався з місця аварії, надавав матеріальну допомогу постраждалим, оплатив проведення експертиз і виплатив штраф. 

“У результаті, йдучи на зустріч проханню потерпілого, суд призначив мінімально можливе покарання за цією статтею – два роки позбавлення волі з відстрочкою виконання покарання на рік.

Таким чином, Пастухов буде звільнений від покарання у разі, якщо протягом року не вчинить нового злочину”, – повідомляє Богдан Хмельницький. 

Разом з тим, як каже адвокат, у ВРУ вже готують зміни до 286 ст КК.

“На  даний момент Верховна Рада розглядає зміни як раз в цю саму 286 статтю КК. Депутати пропонують, в разі якщо водій скоїв аварію в п’яному вигляді, садити злочинця, мінімум, на 8 років. Законопроект вже пройшов перше читання, але його прийняття і вступ в силу нововведень ще справа майбутнього, а поки українське законодавство вкрай ліберально ставиться до порушників подібного роду”, – резюмував Богдан Хмельницький.

Comments
Завантаження...