Банда нападників на валютників, яку затримали у Чернівцях, орудувала у п’яти регіонах України

0 318

Вчора, 10 жовтня, у місті Чернівці  затримали зловмисників під час вчинення чергового нападу на чоловіка, який займався валютними операціями. 

Як проінформували  у ГУНП у Чернівецькій області, затримання відбувалося із залученням спецпризначенців КОРД. 

У поліції відзначили: до складу групи входили п’ять осіб, більшість з яких раніше судимі за вчинення тяжких злочинів. Її учасники спеціалізувалися на вчиненні розбоїв у відношенні осіб, які займаються оптовим обміном валют. Наразі задокументовано їх причетність до вчинення 10 розбоїв на «валютників» на території Вінницької, Житомирської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Загальна сума збитків, спричинених потерпілим, становить близько 30 мільйонів гривень.  

“Злочинна діяльність групи велася під чітким керівництвом організатора. У кожного з учасників групи були свої обов’язки. Вони поділялися на групу проведення візуального спостереження за потенційними жертвами, групу безпосередніх виконавців учинення злочинів та водіїв. У якості знаряддя вчинення розбоїв застосовувалися пістолети, молоток, кастети та балончики зі сльозогінним газом. Для вчинення злочинів, як правило, використовувалися автомобілі ввезені з-за кордону, так звані «євробляхи»”, – йдеться в повідомленні.

Готуючись до вчинення злочинів, група впродовж тривалого часу вела спостереження за потерпілими.

Під час нападу 10 жовтня зловмисники   поранили  потерпілого, тож наразі йому надають медичну допомогу.

Крім того, під час затримання вони чинили опір правоохоронцям, але завдяки злагодженим діям спецпризначенців КОРД ніхто із перехожих не постраждав. Так, у зловмисників на місці події було вилучено кастет, молоток, зброю, а також 860 тисяч гривень та 12 тисяч євро, які вони відібрали у потерпілого.

Досудове розслідування триває у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 187 (Розбій) КК України. Роль кожного із учасників злочинної групи буде визначено в ході слідства. Наразі в порядку ст. 208 КПК затримано 5 осіб. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Затриманим загрожує до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна. 

Comments
Завантаження...