Бізнес-партнер Портнова, який роззброїв українську армію, взявся за «віджим» земель на Київщині

0 604

Перереєстрація прав власності, «чорні» нотаріуси, підставні фірми – в Україні діє ціла індустрія рейдерства. Щороку відбувається щонайменше 400 захоплень підприємств, і, попри появу Антирейдерської комісії та заяви голови Мін’юсту про те, що цьогоріч випадків класичних атак у порівнянні з попередніми роками значно поменшало, активність рейдерів не вщухає. Хто займається юридичним супроводом «віджиму» чужого майна, та яке відношення до цього має ексрадник Януковича – Андрій Портнов?

Знайомтесь, Іван Володимирович Гранцев – адвокат, власник та засновник юридичної компанії «Гранцев і партнери», керівник і бенефіціар низки підприємств та організацій. З кінця «буремних 90-х» він входить до орбіти Андрія Портнова, ще тоді відомого як практикуючий адвокат рейдерів,  і саме з прізвищем Гранцева за інформацією зі ЗМІ пов’язують серію резонансних змін власників столичних будівель та розпродаж українських військових земель.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image.png

Офіційна кар’єра юриста Фото: сайт Івана Гранцева

Згідно до опублікованої на власному сайті Гранцева біографії, з 1999 року Іван Володимирович працював заступником, а потім начальником відділу Управління корпоративних фінансів Державної Комісії з цінних паперів.

Безпосереднім шефом пана Івана на цій посаді був Андрій Портнов – згодом нардеп ВРУ 6-го скликання, радник і заступник Адміністрації президента-втікача Януковича та ініціатор розробки «диктаторських законів» від 16 січня 2014 року.

Примітно, що і Портнов, і Гранцев поспіхом звільнилися з Комісії у 2001 році, після жорстокого вбивства їхнього колеги – начальника контрольно-ревізійного управління Олексія Ромашка. Зауважимо, що між Портновим та Ромашком, який на той час вважався за рівнем впливу навіть не другою, а першою особою у НКЦПФР, стався конфлікт: Ромашко ініціював службове розслідування щодо махінацій з акціями з боку Портнова.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-1.png
Анонімний лист, що став підставою для службового розслідування щодо Портнова Фото: Інформаційний портал центру «Миротворець»

Проте 29 жовтня 2001 пана Олексія вбили у під’їзді власного будинку двома ударами ножа і контрольним пострілом в голову. Певні факти могли наштовхнути на підозру щодо причетності до злочину Портнова із Гранцевим. За даними видання «Україна кримінальна», пан Андрій навіть проходив у справі в ролі обвинуваченого, але довести провину так і не вдалося.

Вже за місяць після звільнення скандального адвоката з НКЦПФР у столиці з’явилась фірма «Портнов і партнери», основним видом діяльності якої було вказано «послуги в сфері інвестиційного бізнесу, приватизації та ринку цінних паперів». Першим партнером компанії став саме Іван Гранцев.

Спільно з Андрієм Портновим та Олексієм Темненком Гранцев також був засновником громадської організації «Інвестиційна Україна», разом вони значилися й співзасновниками в Аудиторській фірмі «Яковлев та партнери».

За часів Януковича особливо наближений до експрезидента Портнов протягнув свою «праву руку» на посаду начальника аналітичної служби Міністерства оборони. У міністерстві наш герой відзначився безпрецедентним розпродажем земель військових містечок і армійського майна.

За словами інсайдерів, крім особистого збагачення, діяльність Гранцева призвела майже до повного роззброєння української армії. Влітку і восени 2014 року нульова боєздатність військових частин в Донбасі стала сумною реальністю, але на той час його бос Портнов вже чкурнув до Росії, а сам Гранцев у своїй офіційній біографії про роботу головним аналітиком у Міноборони воліє навіть не згадувати.

Варто також додати, що юридично свою втечу до країни-агресора Портнов у січні 2020 року представив суду як «закордонне відрядження», керуючись документами, які начебто для нього оформив саме Гранцев.

Понад те, саме за часів роботи в оборонці Іван Володимирович написав та захистив кандидатську дисертацію з міжнародного права на армійську тематику, у якій було розглянуто питання військової співпраці з «країнами СНД», а ключові тези зводились до необхідності інтеграції української армії в російську.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-2.png
Дисертація Гранцева присвячена військовому співробітництву у рамках СНД Фото: Національна бібліотека України ім. Вернадського

Ще одна наявна у вільному доступі наукова робота за авторством Гранцева стосується правових засад та практики приватизації та інвестицій на фондовому ринку України. За інсайдерською інформацією, під протекцією Портнова адвокат Гранцев здебільшого займався супроводом так званого «м’якого» рейдерства та цінувався як фахівець у вирішенні справ «за поняттями», оскільки мав дружні стосунки з багатьма суддями.

«Понятійні правила, і, відповідно, угоди зародилися на пострадянському просторі в 30-х рр. минулого століття як альтернатива радянським «неправильним», з точки зору людей, які не визнавали радянську владу, законам. Незважаючи на генетичну спорідненість з кримінальним світом, «поняття» є певним різновидом звичайного права, що апелює до природних понять справедливості і раціональності», – відкрито розмірковує Іван Володимирович у своїй статті.

Прізвище Гранцева фігурує у гучній справі про рейдерський «віджим» кондитерської фабрики «Житомирські ласощі». Видання «Наші Гроші» говорить нам, що саме він був «довіреною особою» Ігоря Бойка, що поклав око на фабрику вартістю близько 100 мільйонів доларів.

Як з’ясували розслідувачі видання «Наші гроші», у 2010 році на кондитерській фабриці знаходився кредит на майже 20 млн. доларів, який значився у «БТА банку». Також саме через цей банк переказувалися гроші на ФОП Етенко й велися інші операції.

Цікаво, що у середині «нульових» одного з власників банку, казахського бізнесмена Мухтара Аблязова, звинуватили у крадіжці десятків мільйонів доларів. У 2009 році з’явилася інформація, що питання Аблязова взявся вирішити Андрій Портнов, неофіційно – за 7% акцій банку. Де-юре віце-президентом «БТА банку» став співзасновник юрфірми «Портнов і партнери» Вадим Фесенко. А за 9 місяців після цієї новини люди Портнова з’явились на «Житомирських ласощах».

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-3.png
Бізнес-зв’язки Гранцева і Портнова Фото: «Наші гроші»

З адвокатською діяльністю Івана Володимировича журналісти розслідувачі  пов’язують і захоплення НВП «Сатурн», Київського суднобудівного-судноремонтного заводу та ЗАТ «Укрспецавтоматика», а компанія ПАТ «Столичний», якою де-факто володіють Гранцев та Портнов, заволоділа підприємствами «Київвзуття», «Мода», «Львівський ЦУМ», «Жовтневий універмаг» та «Київмашпостачзбут».

Крім того, ПАТ «Столичний» належить кілька будівель на Європейській площі Києва на загальну суму близько 200 млн доларів.

З відкритих джерел ми дізналися, що начебто свого часу за участі Гранцева рейдерським чином було змінено власників офісів у ЗАТ «Книга» та ЗАТ «Київсоюзпродпроект». Йдеться про дві будівлі у центрі столиці, що знаходяться поруч.  Подейкують, що саме це стало причиною побиття Гранцева тодішнім членом команди Леоніда Черновецького депутатом Київради Денисом Комарницьким, якого зараз називають неофіційним «нагладачем» столиці. За цей інцидент Комарницький тоді отримав два роки умовно. Утім, Гранцев цим вироком залишився задоволений і оскаржувати його не став.

За даними аналітично-інформаційної платформи YouControl, наразі Іван Гранцев є юридичним засновником і керівником понад десятка підприємств та асоціацій, зокрема: ТОВ «Експрес», ПрАТ «Київмашпостачзбут», ТОВ «Служба виконання зобов’язань», ТОВ «Смуглі», ТОВ «Комодо Груп» тощо.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - image-4-533x400.png
Гранцев має відношення до понад трьох десятків підприємств Фото: YouControl

Ще низка організацій зареєстровані на дружину Гранцева – Діану Іванівну. Це ТОВ «Керуюча компанія «Затишна оселя», ТОВ «Гранд-Фурор», Благодійна організація «Екологія і ми» та обслуговуючий кооператив «Добробут» у Ясногородці на Київщині.

Саме через останню фірму, як нам нещодавно стало відомо від інсайдерів, Гранцев і Ко розпочали масований рейдерський наступ на котеджне містечко «Северинівська Перлина», розташоване в Макарівському районі Київської області. Тут останні наразі намагаються  монополізувати обслуговування мереж. Йдеться про коштовну землю на території кількох селищ, що входять до об’єднаної територіальної громади із центром в Ясногородці. Тож, здається, хтось із впливових бізнесменів і посадовців поклав око на цей ласий шматок?

Ми продовжимо стежити за сумнівною активністю пана «адвоката» та його бізнес-партнерів. Далі буде.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська