Богдан Хмельницький про схвалення поправок до закону про булінг для захисту вчителів

0 307

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти підтримав прийняття законопроекту №10086 про внесення змін до деяких законодавчих актів України для вдосконалення законодавства щодо протидії булінгу стосовно всіх учасників освітнього процесу.

До переліку осіб, що захищаються законом від булінгу, планується внести також вчителів, які зазнають тиску з боку учнів та їхніх батьків.

У чинній редакції встановлена цим законом відповідальність поширюється на випадки булінгу, якщо він вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу. Відповідальність у випадку, якщо цькування провадиться з боку батьків по відношенню до педагогічних, науково-педагогічних працівників, наразі не передбачена.

В розробці поправок до закону брали активну участь вчителі та профспілки, враховувалися численні звернення стосовно подібних випадків.

Правові експерти схвалюють вдосконалення антибулінгового закону, констатуючи, що він наближає Україну до норм сучасного цивілізованого світу. Водночас – покарань та штрафів, передбачених ним, недостатньо для комплексного врегулювання проблеми жорстокості у школах на міжособистісному та суспільному рівні.

“Щось мені підказує, що антибулінговий закон сам по собі не переконає батьків виховувати своїх дітей без мату. Не змусить “всіх учасників освітнього процесу” бути, насамперед, людьми. Не готуватиме педагогів нової формації, здатних протистояти викликам третього тисячоліття. Не врятує вчителів від безгрошів’я та психологічного “вигорання”. Не створить нашим дітям безпечні, педагогічно доцільніі телевізор, кіно, інтернет”, – пише у своєму блозі адвокат Богдан Хмельницький.


Посилаючись на закордонні та українські приклади подолання булінгу, експерт робить висновок: проблема має вирішуватись, насамперед, на особистому та сімейному рівні. “Тут непочатий край роботи для шкільних психологів, методистів, законотворців. Попереду масштабні дослідження у соціології, педагогіці, психології. Штрафом у 850 гривень не відбудемося”, – констатує Б.Хмельницький.

Comments
Завантаження...