Бояться за своє майбутнє? В ГПУ намагаються влаштувати прощальну «зачистку» суддів і поставити своїх людей

0 467

В Генеральній прокуратурі України з останніх сил намагаються облаштувати для керівників «рятувальну подушку» на випадок, якщо після зміни очільника самого Луценка спробують притягнути до відповідальності.

Зокрема, стало відомо, що ГПУ надіслала Вищій раді правосуддя клопотання про відсторонення голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка за надуманою сфабрикованою справою. До списку також увійшли суддя Ігор Погрібніченко та 
суддя Суворовського районного суду міста Одеси Іван Шепітко.

На думку представників громадських організацій та самих суддів, вчинок прокурорів є відкритим політичним тиском, а також спробою прибрати незгодних суддів, які відмовляються брати участь в аферах і схемах старої влади, та призначити «нових своїх суддів», які будуть повністю задовольняти потреби колишніх політиків, навіть будучи «перефарбованими під Зе».

20 серпня у ВРП мають розглянути цю справу, активісти ж зазначають, що проводитимуть громадський контроль та стежитимуть за правомірністю ухвалених рішень за допомогою підтримки професійних юристів.

Зазначимо, що це вже не перша спроба «старовладців» здійснювати тиск на суддів. Адже після визнання Окружним адмінсудом націоналізації «Приватбанку» незаконною, екс-президент Петро Порошенко терміново скликав раду РНБО, на якій прямим текстом наказав «розібратися з суддями».

Тоді ж судді колегії, яка ухвалила рішення у справі, звернулися до очільників Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань із заявами про вчинення кримінального правопорушення, яке підлягає розгляду згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Судді просили розпочати досудове розслідування щодо президента Порошенка, міністра юстиції Павла Петренка та голови НБУ Якова Смолія.

А тепер схоже на те, що в ГПУ не лише не збираються відстоювати права служителів Феміди, але й намагаються вчинити суд над ними самими. Помста?

Додамо, що в НАБУ вже заявляють про спроби поки що Генпрокурора Юрія Луценка руйнувати справу про корупцію в ДФС. Як повідомляє РБК-Україна, своїми діями головний прокурор звів нанівець розслідування слідчих бюро тривалістю в 2 роки.

Comments
Завантаження...