Битва за землю: данська компанія намагається захопити врожай українського агропідприємства

0 1 068

На Житомирщині знову назрів конфлікт між пайовиками та представниками аграрної компанії з іноземними інвестиціями “ДФУ Агро”. Пайовики довірились українській агро-компанії “Городок-Агро”, яка повністю виконує договірні зобов’язання, а також в декілька разів збільшила орендну плату за користування людськими паями. Чия це земля і хто має право збирати плоди засіяного насправді? На чиєму боці правоохоронці?

ТОВ “ДФУ Агро” з іноземними інвестиціями протягом чотирьох років вирощувало зернові культури на Житомирщині. У листопаді 2018-го частину земель, що були у користуванні данського підприємства, взяла в оренду інша агрокомпанія, ТОВ «Городок-Агро». І все б нічого, якби попередники не засіяли майже 300 гектарів озимим ріпаком та житом перед тим, як передати землю колегам. Тож зараз данська компанія паралізувала роботу українських аграріїв, захопивши територію ТОВ “Городок-Агро”, на якій і планує зібрати свій урожай. Керівник українського агротовариства Олексій Лузан переконує, що до моменту передачі земель в оренду не знав про те, що їх засіяли і підозрює, що цю інформацію приховали навмисно.

Тож зараз працівники ТОВ “ДФУ Агро” займаються прямим агрорейдерством: представники фірми з іноземними інвестиціями захопили територію, право користуватися якою має тільки ТОВ “Городок-Агро” на підставі договору про оренду. Данське товариство звезло на чужу землю техніку для збору врожаю і не дозволяє працювати законним орендарям, які зазнають через це колосальних збитків. Такий от парадокс: чималі кошти за оренду паїв українські аграрії сплачують, а зайти на свої поля не можуть!

Спершу дві фірми намагалися розв’язати спірне питання мирно. Та переговорний процес затягнувся і ніякого спільного знаменника сторони конфлікту не знайшли. ТОВ “ДФУ Агро” хоче зібрати засіяний урожай і пропонує компенсувати ТОВ “Городок-Агро “ виключно витрати за оренду землі, а це приблизно 300 тис. грн. Насправді ж, за словами керівництва українського агропідприємства, через втрату можливості провести посівну кампанію збитки просто колосальні та становлять загалом приблизно 300 тис. $.

В ситуацію вже втрутилися поліція та місцеві чиновники. Незважаючи на те, що згідно із законом, вони мають бути неупередженими, деякі відкрито стали на бік данської компанії. За словами керівництва ТОВ “Городок-Агро”, правоохоронці перевищували свої повноваження. Вони забороняли перешкоджати діям ТОВ “ДФУ Агро”, що планувало без погодження другої сторони зібрати урожай. Хоча в розмові з журналістами працівники поліції району та області стверджують, що вони неупереджені, їхня позиція нейтральна, вони займаються вивченням матеріалів справи. В облдержадміністрації також негласно підтримують данське агропідприємство і сприяють розв’язанню спірного питання на користь іноземних інвесторів.

Справа вже дійшла до суду. ТОВ “ДФУ Агро” подало позов проти ТОВ “Городок-Агро”. Слуги Феміди ухвалили постанову відхилити розгляд справи та відмовити у позові.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська