Чорні касири будівельної галузі: як ДАБІ за допомогою реформи перетворили на «супермаркет»

0 188

Процес реформування будівельної галузі перетворив центральний орган виконавчої влади ДАБІ України на супермаркет, графік роботи якого 24 години на добу.

Попри нещодавно проведені СБУ обшуки в ДАБІ України тимчасова очільниця інспекції пані Ірина Король продовжує вправно виконувати настанови «згори». Наче за розкладом видають, а точніше продають дозволи та сертифікати на проблемні об’єкти будівництва, замовники яких наповнили кишені будівельних «смотрящих».

У першій частині нашої статті ми розповідали про одного з чорних касирів ДАБІ  України – пана Малишева, який відповідальний за «продаж» сертифікатів готовності об’єктів. 

Так, у «відділі продажу» дозволів на виконання будівельних робіт з’явився новий касир – юний, але не за роками корупційно-обізнаний Горбач Ігор.  

Невеличкого зросту, непримітний юрисконсульт Департаменту ДАБІ у м. Києві, який так мріяв потрапити в центральне коло ДАБІ, наразі обіймає посаду виконувача обов’язків начальника Департаменту дозвільних процедур ДАБІ України.

Касир Горбач з великої жаги до легких грошей відразу ж почав керувати видачею незаконних дозволів на виконання будівельних робіт на об’єкти, щодо яких наявні порушення містобудівного законодавства.

Так, 20.11.2020 замовнику на об’єкт будівництва за адресою пров. Приладний, 10 посадовими особами ДАБІ України видається дозвіл  ІУ 013201120900.

І все б нічого, якби цей об’єкт не був таким скандальним.

Так, відповідно до документів, за вищевказаною адресою нібито відбувається реконструкція адміністративно-виробничого комплексу під багатофункціональний комплекс з адміністративно-побутовими будівлями.

Однак уже давно відомо, що за цією адресою без дозвільних документів на нове будівництво вже споруджено два житлові будинки, у яких розпочато продаж квартир (житловий комплекс «Академ-Квартал»).

За інформацією забудовника всього на об’єкті планується будівництво 9 житлових будинків.

Цільове призначення земельної ділянки, на якій вже збудовано будинки, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та господарських будівель і споруд.  Тобто наміри забудови не відповідають цільовому призначенню.

Крім того, замовник не узгодив проєктні рішення в частині визначення максимальної відмітки висоти об’єкта з Украерорухом, Державіаслужбою України, КП МА Київ (Жуляни) та Міноборони та не отримав звіт з оцінки впливу на довкілля.

Зазначені вище порушення були відомі керівництву ДАБІ України, зокрема Король та Горбачу, однак супереч законодавству замовник отримує дозвіл.

Не менш гучним є будівництво на вул. Дегтярівська, 17-19 у Шевченківському районі Києва, замовнику якого пощастило отримати дозвіл ІУ 013201106207 в листопаді-місяці.

Попри порушення та відсутні погодження органу охорони культурної спадщини та висновку про оцінку впливу на довкілля, під пильним керівництвом Ігоря Горбача видається черговий незаконний дозвіл.

Проте несправедливо було б не згадати про вірного підручного корупційного тандему Кудрявцева-Сергієнко, що забезпечує (а коли треба гальмує) процес видачі документів на будівельні об’єкти вже при четвертому очільнику контори – начальника відділу методології, ведення та адміністрування реєстру будівельної діяльності Департаменту дозвільних процедур ДАБІ України – Михайла Григоровича  Цибульського. Саме він забезпечує процес внесення потрібних даних щодо об’єктів, що розглядаються  не тільки на Дозвільній комісії, а й інспекторами територіальних органів, у реєстр будівельної діяльності і контролює результат. Такий собі таємний керманич, що забезпечує реалізацію корупційних процесів попри будь-які зміни у керівництві. Особливо враховуючи, що міняємо «шило на мило». Згодом  познайомимо вас із іншими персонажами нижньої ланки корупційної складової, які забезпечують наповнення кишень корупціонерів та їхніх поплічників.

Спостерігаючи за таким розвитком подій, не буде дивним те, що найближчим часом і пан Горбач, і Цибульський, та й інші поповнять ряди державних посадовців, щодо яких відкрито кримінальне провадження

Лишається тільки чекати…

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська