Чиновник Харківської міськради “зливав” інформацію російським спецслужбам: подробиці скандального викриття

0 80

Служба безпеки України провела  спецоперацію, за результатами якої припинили протиправну діяльність агента Федеральної служби безпеки РФ.

Про це на брифінгу повідомив представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Настюк. 

Заступник директора одного із департаментів Харківської міської ради був завербований на території Росії кадровим співробітником ФСБ РФ полковником Олександром Ушаковим. Під час вербування у 2016 році посадовець перебував на території Росії з «туристичною метою».

«Звертаю увагу, що офіцер ФСБ РФ Олександр Ушаков за документами є «помічником міністра освіти» Нижегородської області. Ця посада використовується російською спецслужбою як прикриття, зокрема для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України», ‒ наголосив Володимир Настюк.

У СБУ додали, що до сфери обов’язків Ушакова за фейковою посадою нібито входять питання міжнародного співробітництва у науковій та освітніх сферах. Сам чиновник Харківської міськради був доволі цінним джерелом інформації для російської спецслужби.

«Про це свідчать факти проведення Ушаковим агентурних зустрічей з ним на території третіх країн. Зокрема у Празі, Салоніках,  Мінську, а також неодноразово на території РФ у Бєлгороді», ‒ зазначив представник контррозвідки СБУ. 

Посадовець “зливав” російським спецслужбам дані про молодіжні організації і рухи, а також їх лідерів; діяльність та фінансування релігійних громад різних конфесій;  національно-патріотичні об’єднання громадян, їх проекти, керівників, ступінь впливу на розвиток ситуації;  співробітників Харківської міської ради. 

Затриманому посадовцю оголошено підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб. Триває досудове слідство. 

Comments
Завантаження...