Демарш морських піхотинців у Миколаєві: чому так сталося?

0 757

Урочистості з нагоди святкування Дня морської піхоти в Миколаєві за участю Президента не обійшлися без скандалу. Частина морських піхотинців відмовилися надягати берети нового зразка. Втім, за словами військових, причина невдоволення – набагато глибше. 

Про це пише etcetera.media

ЩО СТАЛОСЯ? Під час святкових заходів морські піхотинці повинні були продемонструвати нові берети кольору «морської хвилі». Однак близько сотні бійців принципово відмовилися надягати нові головні убори. Вони вийшли на плац і вишикувалися перед Президентом і армійським командуванням в традиційних чорних беретах.

Учасниками протесту виявилися бійці Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти, які під час окупації Криму в 2014 році не змінили присяги і до останнього чинили опір російським військам.

ПОЗИЦІЯ АРМІЇ. Ситуацію прокоментували в керівництві Військово-Морських сил України. Прес-секретар ВМСУ Олег Чалик визнав, що деякі морські піхотинці дійсно відмовилися змінити берети, проте зазначив, що більшість з них вже звільнені в запас. Чалик підкреслив, що заміна головних уборів – «наказ, обов’язковий для виконання».

ЩО ГОВОРЯТЬ МОРПІХИ? Бійці батальйону стверджують, що на протест їх підштовхнуло не тільки бажання зберегти вірність традиціям. Один з морських піхотинців розповів виданню InfoResist, що військові незадоволені «фасадної реформою в армії» і тією обставиною, що командування не дорожить особовим складом і не хоче прислухатися до його думки. «Ми хотіли показати, що ми не якийсь набрід, у нас є своя думка, і ми не суперечимо ніяким наказам нашого командування», – розповів піхотинець, додавши, що «вже почалися погрози «якщо ви зробите, вас всіх звільнять».

НАГАДАЄМО, що ініціатива замінити берети морських піхотинців належить групі активістів на чолі з журналістом Віталієм Гайдукевичем. На їхню думку, берети чорного кольору нагадують про радянське минуле, крім того, такі ж берети сьогодні носять російські морські піхотинці.

Варто зазначити, що для багатьох морських піхотинців чорний берет є предметом особливої ​​гордості, оскільки символізує приналежність до військової еліти. Раніше проти нових беретів висловлювався і командувач ВМСУ віце-адмірал Ігор Воронченко.

За матеріалами: InfoResist

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська