Дощова вода підтопила чернігівську обласну бібліотеку: працівники просять допомогти врятувати цінні фонди

0 201

Шалена злива, яка пройшла у Чернігові 30 червня, наробила біди й у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка. Тому книгозбиральня вимушена була звернутися по допомогу до небайдужих містян. 

“Звертаємося до небайдужих наших користувачів, колег, друзів, партнерів і жителів міста!

30 червня 2018 року у Чернігові вирувала негода. Під час сильної зливи сталося підтоплення нашої бібліотеки. Під водою опинилися цінні фонди (у т.ч. місцевих періодичних видань). Сподіваємося, що хоча б частину вдасться врятувати. Але нам терміново потрібна ваша допомога з просушки постраждалої літератури!”, – таке оголошення опубліковано на сторінці закладу у ФБ.

Як пише видання День, вперше за багато років (старші за віком співробітники кажуть, що взагалі не пам’ятають нічого подібного, а бібліотека в цій історичній будівлі міститься не одне десятиліття) вода затекла в напівпідвальні приміщення, адже їхні вікна ззовні знаходяться майже на рівні тротуару.

«Вода стояла на рівні 1 м 65 см. Під водою опинилися цінні й унікальні фонди, в першу чергу – підшивки місцевих періодичних видань, зокрема, «Деснянської правди», районом, загалом близько 3 тис, починаючи з 1945 року, а також мистецькі альбоми, – розповідає директорка закладу Інна Аліференко. –Постраждали також художні видання, 26 тисяч найменувань. Сподіваємося, що хоча б частину зможемо врятувати. Саме тому нам терміново потрібна допомога з просушки постраждалої літератури!»

Comments
Завантаження...