Експерт прогнозує подорожчання продуктів харчуваня на 10-30% до квітня 2019 року

0 141

Незважаючи на значне зростання цін майже на всі продукти харчування в 2018 році, наступний рік обіцяє чергове подорожчання. Згідно з прогнозами експертів, в 2019 інфляція не зупиниться і не сповільниться, а навпаки – буде прогресувати величезними темпами.

Про це під час прес-конференції журналістам розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич, передає УНН.

“Тенденція до квітня 2019 року, в цілому на найближчу перспективу, – динаміка зростання майже за всіма продуктами харчування”, – зазначив він.

За словами експерта, в році, що минає продукти харчування значно подорожчали. Наприклад, хліб виріс в ціні на 20%. У майбутньому році, ймовірно, що зростання цін становитиме ще близько 10%.

“Що стосується інших продуктів. Наш прогноз, що до квітня 2019 року молочна продукція виросте в ціні на 12-15%. Очікується майже рекордне зростання на цибулю, моркву і буряк. Прогноз до квітня становить близько 30-35% подорожчання на ринку цієї продукції і серед овочевої групи, і в цілому серед продуктів. Що стосується інших овочів – помідорів, перцю, огірків, то в січні і лютому вони зростуть у ціні 2-5%. Також більш-менш стабільно буде з фруктами. Вони залишаться в рамках до 10% протягом 1 кварталу наступного року. Картопля подорожчає на 15-20% протягом 1 кварталу”, – розповів Томич.

У групі тваринницької продукції ситуація залишається стабільною, прогнозує експерт.

“У нас є криза споживання продукції. Якщо брати основні продукти – м’ясо, молоко, – до норми фізіологічної потреби наші громадяни вживають всього 50%. Це серйозна проблема, і по багатьом продуктам у нас змінюється споживання в бік збіднення і виживання, а не в бік використання тих продуктів, які важливі для організму і з точки зору здорової їжі і здоров’я нації”, – пояснив Томич.

Comments
Завантаження...