Гербіциди потрапили у Південний Буг: стал відомо, чому вода у кранах вінничан неприємно пахне

0 217

 В ніч з 14 на 15 травня цього року внаслідок злив у Південний Буг потрапили пестициди з полів та садів.

Про це повідомляє прес-служба підприємства «Вінницяоблводоканал».

На нашу думку, саме гербіциди потрапили у воду Південного Бугу протягом останньої доби. Це призвело до загибелі значної частини водоростей: їх кількість зменшилась з 63750 в 1см3 (мл) до 51250 в 1см3 , що в свою чергу призвело до погіршення запаху води. Технологія очищення питної води дозволяє очистити воду від забруднюючих речовин до безпечного рівня. Проте, в такій ситуації усунути повністю запах неможливо без шкоди для здоров’я населення. Це означає, що водоканал свідомо не йде на хлорування води високими дозами хлору з метою “маскування” проблеми з запахом. Сьогодні наша вода залишається безпечною незважаючи на незвичний запах, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі підкреслили, що підприємство постійно працює над вирішенням проблеми, оскільки вона виникає не в перший раз.

За цей рік водоканал придбав установку для дозування сипучих реагентів, цеоліт та активоване вугілля вітчизняного виробництва, які мають Висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на використання у сфері очищення питної води централізованого водопостачання, – йдеться в тексті.

Втім, водники наголошують, що жодні технології у свті не здатні повністю вирішити проблему, якщо головне джерело води – річка – буде поступово забруднюватися.

Ми постійно звертаємось до органів влади та уповноважених структур за допомогою в межах їх обов’язків та повноважень щодо контролю за ситуацією, яка склалась на берегах Південного Бугу та його приток. Незважаючи на певні позитивні зрушення, ситуація загалом не покращилась. Дуже багато залежить від свідомості безпосередніх власників (чи орендарів) землі, які в гонитві за гарним врожаєм та прибутком, засаджують поля впритул до самої води, використовують надмірну кількість (інколи сумнівної якості) гербіцидів та добрив. В результаті все це з опадами потрапляє в Південний Буг, з якого п’є воду населення трьох міст нашої області, – резюмували в прес-службі.

 

Comments
Завантаження...