Хто та навіщо блокує перевезення паливної деревини

0 283

Збитки для української залізниці та зменшення вантажопотоку – такі наслідки матиме Конвенція на заборону відправлення паливної деревини на експорт. Про нові обмеження від Департаменту управління рухом підприємства стало відома громадським активістам. Правозахисники провели акцію під стінами комітетів Верховної ради, де у цей час відбувався тематичний круглий стіл за участю законотворців та громадськості.

«До нас потрапила інформація про те, що вищевказана Конвенція на перевезення паливної деревини (код ГНГ 4401) була введена розпорядженням Департаменту управління рухом ПАТ «Укрзалізниця» № ЦЦО / 144 від 18.07.2018 р. Відповідно до тексту вищевказаної Конвенції діє заборона відправлення вантажів на експорт в країни Євросоюзу, Молдову і Республіку Білорусь.

Згадана Конвенція на заборону перевезення паливної деревини в країни Євросоюзу, Молдову і Білорусь викликає в громадскості чимало запитань. Найголовніше – чому ця заборона діє вже 3,5 місяці, коли такі обмеження зазвичай вводяться на 10-15 днів через технічні причини.

Активісти не можуть знайти пояснення таких передумов для обмеження (заборони) відправлення паливної деревини за кордон.

Інші негативні наслідки дії Конвенції:

  1. Залізничні перевезення лісових вантажів зменшилися на 80-85%, що призводить до неефективності використання рухомого складу парку лісових вагонів і тепловозів Укрзалізниці.
  2. Вантажообіг станцій, де основними вантажовідправниками є лісові господарства, різко зменшився, і вони на межі закриття як незавантажені.
  3. Лісові господарства на межі банкрутства через відсутність валютного виторгу.

Зважаючи на вищезгадане, правозахисники бачать у подібній забороні експорту корупційну складову.

Comments
Завантаження...