Клан Сальдо: кишенькові судді та нотаріуси. Родинно-бізнесові зв’язки фігурантів у справі «Херсонбуду»

0 826

Після того, як законним власникам «Херсонбуду» повернули корпоративні та майнові права за рішенням Верховного суду та після внесення 12 березня 2020 року відповідних змін до реєстру, Херсонський міський суд спішно приймає два рішення на користь загарбників «Херсонбуду».

Корупційна складова у такій швидкості та лояльності Херсонського суду до однієї зі сторін конфлікту навколо «Херсонбуду» виразна: голова суду – тесть адвоката, який захищає інтереси рейдерів.

Не встигли відновлені у реєстрах законні власники – родина Сандиків – зайти у свої кабінети, як 3 квітня суддя Черниш задовольнила скаргу представників рейдерів  і наклала  арешт на частки корпоративних прав ТОВ «КПД – 5С». 7 квітня арешт скасували через помилки слідчого та нашвидкуруч того ж дня запровадили знову. 3 квітня та ж суддя Черниш відмовила в арешті майна підприємства.

Утім, 8 квітня інша суддя того ж суду, Радченко, продовжує термін розгляду фіктивної кримінальної справи, яку розглядає вже майже рік по третьому колу.

У чому ж секрет такої оперативності та лояльності суду? Як водиться – у ймовірній корупції!

Зокрема,  конфлікт інтересів простежується у тому, що Григорій Смирнов, очільник Херсонського міського суду, де розглядають справу про рейдерське захоплення, має дочку-нотаріуса,  яка замішана у цій справі, а зять представляє інтереси Володимира Сальда від імені адвокатського об’єднання!

Нагадаємо, журналісти з’ясували, що за рейдерством «Херсонбуду» стоїть колишній мер Володимир Сальдо.

Отже, голова суду Смирнов імовірно міг «посприяти» ухваленню очолюваним ним судом тих рішень, які вигідні для бізнесу дітей?Як зазначено у виданні «Правова еліта України», Григорій Семенович Смирнов з 1982-го по 1990 рік працював слідчим слідчого відділу УМВС України в Херсонській області. У 1990 році  обійняв посаду судді в Суворовському районному суді Херсона, а з 2016-го працює суддею Херсонського міського суду Херсонської області та є його головою.

Зауважимо, 15 липня 2019 року пан Смирнов пройшов кваліфікаційне оцінювання ВККСУ, набравши 711,25 бала — найнижчий показник того дня серед 22 суддів, але достатній для висновку про відповідність займаній посаді .

Зять пана Смірнова, адвокат Євген Гілін — старший партнер в Адвокатському об’єднанні «Жованник і партнери», яке представляє інтереси Сальда та багатьох інших місцевих депутатів із фракції «Наш край».

Євген Гілін Фото: «Жованник і партнери»

Нагадаємо, рік тому він прославився на всю Україну тим, що ввів в оману суд та ігнорував службові обов’язки. Журналісти «СтопКору» спіймали адвоката на відвертій брехні та зловживанні процесуальними нормами, коли 15 травня той не прийшов на судове засідання Херсонського апеляційного суду у справі «Херсонбуду», пославшись на хворобу, а ввечері того ж дня «засвітився» на корпоративі 

Компанія зареєстрована у 2013 році та розташована у самому серці історичного Херсона — на вулиці Рішельєвська, буд. 19.

У сусідній будівлі на вул. Рішельєвській, 21 зручно розташувалася Друга херсонська державна нотаріальна контора, в якій працює дружина адвоката та дочка судді  Марина Гіліна.

Судячи з її профілю у Facebook, пані Марина полюбляє активний відпочинок, подорожі та автомобілі Volvo.

Марина Гіліна Фото: Facebook

Та найцікавіше, що саме Марина Григорівна є однією з тих нотаріусів, які й засвідчували підписи на підроблених документах загарбників майна «Херсонбуду».

Нагадаємо, батько Марини і тесть Гіліна – суддя, який здійснює правосуддя у справі рейдерства «Херсонбуду».

Партнером та директором цього ж об’єднання є Дмитро Калугін, чия сестра працює державним реєстратором.

Дмитро Калугін Фото: «Жованник і партнери»

Цікаво, що першу реєстрацію переходу корпоративних прав ВП «Паритет» (фірма-учасниця «КПД 5-С», яка мала третину корпоративних прав на майно «Херсонбуду») виконала саме реєстратор Ірина Калугіна. Цю незаконну реєстрацію скасувало Міністерство юстиції, а Верховний суд пізніше підтвердив незаконність дій Калугіної І.О.

І, нарешті, в тому ж таки АО «Жованник і партнери» працює адвокат Поліна Гонтар. У недалекому минулому вона — помічниця судді в Апеляційному суді Херсонської області, а також дружина служителя Феміди, котрий скасував арешт майна, що його в підсумку змогли привласнити рейдери.

Варто додати, що суддя Дмитро Гонтар свого часу фігурував у гучному корупційному скандалі, відмовившись  відсторонити з посади підозрюваного у хабарництві директора Департаменту бюджету та фінансів Херсонського міськвиконкому Романа Підперигори.

Тоді деякі херсонські активісти публічно звинуватили пана Гонтаря у покриванні корупції 

Дмитро Гонтар Фото: UA: Херсон

Таким чином, юридичний клан створив «кругову поруку» довкола справи з майном «Херсонбуду». Адвокати (у керівниці яких — зять-олігарх та досвід роботи в органах МВС) забезпечують правовий супровід рейдерства. Дружина-нотаріус одного з них засвідчує підпис, сестра-держреєстратор іншого – вносить зміни до реєстру, а судді-родичі опікуються розглядом законності змін.

Тому зовсім не дивно, що справа пансіонату «Прибой», який є частиною майна будівельної компанії, вже давно застрягла у суді за головуванням пана Смирнова – тестя адвоката, який захищає рейдерів.

Нагадаємо, йдеться про справу акціонерного підприємства «Херсонбуд», яке протягом кількох десятиліть належало родині почесного громадянина міста Бориса Сандіка. Але понад два роки тому на майно успішної компанії поклали око рейдери та здійснили серію махінацій з документами, внаслідок якої діяльність «Херсонбуду» було фактично заблоковано.

Розслідування та численні суди, у тому числі й Верховний, довели  рейдерство. Утім, ані ініціатори та замовники схеми, ані фактичні виконавці – нотаріуси та реєстратори – досі не покарані. Адже діють рейдери під «дахом» престижної юридичної контори, що має у місті широкі зв’язки – родинні і бізнесові – зокрема, й у системі правосуддя.

Алгоритм «віджиму» доволі примітивний:

Крок 1. Підставна особа на основі сфальсифікованого документа укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким частину майна передає іншій компанії.

Крок 2. Решту майна підприємства перерозподіляють на інших учасників.

Крок 3. Обирають новий директор, змінюють місцеперебування та статут фірми.

Крок 4. «Кишеньковий» державний реєстратор на підставі підробленого документа змінює склад учасників.

Саме за такою схемою у червні 2017 року, група осіб, що діяла в інтересах одіозного колишнього мера Херсона Володимира Сальда, підробили рішення власника ПП «ВФ «Паритет» про продаж частки в статутному капіталі ТОВ «КПД-5С» — фірми, в якій зберігалося майно ПАТ «Херсонбуд».

Володимир Сальдо

Після цього низка державних реєстраторів і нотаріусів за сфальсифікованими документами переписали на рейдерів частки майна ПАТ «Херсонбуд» — будівельної компанії, яка належить родині Сандіків.

Таким чином, особи, наближені до пана Сальда, протиправно заволоділи майном підприємства на понад пів мільярда гривень.

«У проміжок часу з 20.06.2017  до 07.03.2019 року державні реєстратори та нотаріуси з метою надання незаконних переваг Сальдо В.В., Холіну О.І., Лободі М.Т., Рошаку М.С., Ромащенко Р.О. , Чернієвському О.Г. та Борисенко О. для блокування можливості відновлення відомостей щодо власника ПП “ВФ Паритет”, який входить до складу ТОВ “КПД-5 С”, в ЄДР згідно з чинним наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2017 року № 3026/5 та постанови Верховного суду від 13.02.2019 року,

діючи за попередньою змовою із замовниками та організаторами злочину, з корисливою метою вчинили ряд реєстраційних дій з наявною корупційною складовою (було надано переваги при проведенні реєстраційних дій у вигляді проведення реєстраційних дій без сплати платежів та всупереч чинним заборонам та арешту суду) з багаторазового відчуження частки ПП “ВФ “Паритет” при наявності заборон на вчинення таких дій», – йдеться у поясненнях до матеріалів справи 

Варто також нагадати, що після півторарічних судових дебатів рішенням Верховного суду від 13 лютого 2019 року про правомірність Наказу Мін’юсту скасовано першу рейдерську перереєстрацію підприємства за підробленими документами та іпотечний договір, за яким рейдери розрахувалися майном «КПД-5С» за своїми особистими борговими зобов’язаннями.  А 12 березня дані про повернення усіх прав на частки і майно «Херсонбуду» внесено до реєстру.

Наразі факти рейдерства вже доведені в судах. Після втручання ЗМІ, громадських активістів та Антирейдерського штабу при ОДА херсонська Феміда змушена була схилити шальки терезів у бік законних власників компанії.

Залишилося лише фізично виставити рейдерів із захоплених ними об’єктів.

«Я прошу з правоохоронцями прийняти принципові рішення, і, по-перше, видворити це організоване злочинне угруповання з захоплених об’єктів. По-друге, через координацію дій правоохоронних органів завершити розслідування і довести результат до відновлення справедливості й покарання винних», — наголосив голова правління, генеральний директор ПАТ «Херсонбуд» Олександр Сандік.

Розібратись у ситуації пообіцяв особисто голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Тож залишається лише вірити, що нове обласне керівництво дійсно сприятиме викоріненню «юридично-бізнесового» злочинного угруповання у південному місті. А «СтопКор» зі свого боку уважно стежитиме за подальшим розвитком подій у цій резонансній справі.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська