Колишні топ-чиновники митниці за смішні гроші орендують базу відпочинку, де мали би оздоровлюватися рядові працівники

0 1 086

Колишні топ-керівники митниці “окупували” реабілітаційний центр “Конча-Заспа” Державної митної служби під Києвом, який будувався для оздоровлення та відпочинку рядових співробітників. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

У 2000 році Київська міська рада безкоштовно передала Державній митній службі в постійне користування 15 гектарів землі. За оціночною вартостю – ділянка зараз коштує майже 300 млн грн. Тут митникам дозволили побудувати базу відпочинку – реабілітаційний центр “Конча-Заспа”. Він повинен був приймати відвідувачів позмінно – на відпочинок, реабілітацію та профілактику.

За рік на огородженій території звели 28 будинків – 9 дерев’яних і 19 цегельних, підстанцію і свердловину. Загальна вартість робіт – понад 19 млн грн. Але виявилося, що гроші витрачалися зовсім не для реабілітації звичайних працівників. Журналістам вдалося отримати список орендарів державних котеджів. І кращі з них виявилися зайнятими колишніми митними “топами”.

“Зараз ми розбираємося зі статусом цього майна. Формально – це те, чим опікується профспілка, – пояснює Максим Нефедов, який з липня цього року очолив відновлену Державну митну службу. Роботу на новій посаді почав фактично з аудиту, в тому числі і майна. – Мене насправді щиро дивує така ситуація. Виявляється, що ці самі люди, будучи тут керівниками в цих стінах – самі собі давали в оренду за якісь смішні гроші землю і нерухомість в Конча-Заспі “.

Двоповерховий будинок з темного дерева, зі скляною терасою і окремим паркінгом по 4380 гривень на місяць, за документами, орендує колишній головний інспектор Київської регіональної митниці Олег Суршко. Договір оренди підписаний до 2033 року.

Схожий двоповерховий котедж з темного дерева і паркінгом по документам орендує теж до 2033 року і теж за скромні 4360 гривень на місяць Геннадій Романенко. Романенко до 2014-го року – начальник Київської регіональної митниці. ЗМІ називають Романенко – кумом “господаря митниці” при Януковичі Ігоря Калєтніка. У 2015-му році Романенко ще й встиг побути радником голови ДФС Романа Насірова.

Два поверхи, камін, альтанка, викладена бруківка до входу. За документами будинок №13 в користуванні Ігоря Тимофєєва до 2026 року. Місячна вартість проживання тут – 4360 гривень. Тимофєєв – голова тієї ж профспілки митників,  що формально займається реабілітаційним центром “Конча-Заспа”.

П’ятикімнатний двоповерховий дерев’яний котедж на 177 квадратних метрів з меблями, сантехнікою і навіть постіллю і посудом в 2016 році орендував колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. У розпорядженні будинок до 2033 року, ціна – 6770 грн в місяць. При цьому в останній декларації Насирова за 2018 є і дорога нерухомість, і авто бізнес-класу, і мільйонні рахунки, відзначають журналісти.

Ще один екс-чиновник – Ігор Калєтнік. У минулому скандально відомий голова митниці і не менш одіозний віце-спікер Верховної Ради, якому інкримінували протягування законів 16 січня.

Договір оренди між Профспілкою митників і Калєтніком підписано 15 лютого 2011 року року. Буквально відразу ж сторони узгодили ще один важливий документ. Заявою на реконструкцію і ремонт орендованого будинку Калєтнік попросив буквально перебудувати будинок. Капітальний ремонт йому узгодили.

Інвестування в орендоване у держави майно – класична схема виведення нерухомості в приватну власність, яку раніше вже використав, наприклад, колишній перший заступник генпрокурора Віктора Пшонки, а нині нардеп Ренат Кузьмін на території комплексу відпочинку “Пуща-Водиця” Державного управління справами.

За словами Максима Нефьодова, першим пріоритетом є збереження цієї нерухомості в принципі. “Друге завдання – це повернути в державну власність. Третє – продати або здавати в оренду. Тому що я прихильник маленьких державних органів, бо у всіх менше спокуса дозволити собі якісь будиночки “, – говорить новий глава митниці.

Comments
Завантаження...