Боротьба з контрабандою. Нам красиві цифри або реальні результати?

0 790

“Боротьба з контрабандою безумовно життєво необхідна верхній «білій частини айсберга» нашої економіки. Інакше цей айсберг весь піде під воду. Головне, чого не хочеться, це щоб це все пішло в піар, передвиборні порожні обіцянки, зміну смотрящих або перерозподіл потоків”. 

Так  Олександр Соколовський, засновник торгово-виробничої групи компаній “Текстиль-Контакт”,  прокоментував у своєму блозі інформацію про вилучення правоохоронцями на одеському ринку “7 кілометр”  100 тисяч тонн необлікованої тканини. 

“Нам серйозно заважає працювати контрабанда. Іноді навіть державі вдавалося ненадовго її придавити (або, скоріше, упорядкувати), і тоді все без винятку підприємства легпрому це відчували і раділи можливостям завантажити виробництво і збільшувати зарплати співробітникам”, – пише бізнесмен. 

Як зазначає Олександр Соколовський, будь-які успіхи у справі боротьби з контрабандою – це привід радіти. Втім, цифри, озвучені генеральним прокурором Юрієм Луценком на брифінгу щодо вилученої тканини, викликають у нього подив. 

“Цитую: «На території одеського ринку «7 кілометр» правоохоронці знайшли 100 тисяч тонн необлікованої тканини на суму $ 150 млн»

Крім того на брифінгу було сказано, що ця тканина зберігалася в 315 контейнерах, але незрозумілим чином з 37 контейнерів із заарештованим товаром тканина зникла з відповідального зберігання та за цим фактом проводиться слідство.

Але от не сходяться у мене ці цифри чомусь! Щось не так з арифметикою у тих, хто готує інфу генпрокурору.

100 тисяч тонн тканини – це, на хвилиночку, 5000 повних величезних 20-тонних фур або стільки ж найбільших 40-футових стандартних контейнерів! Які ніяк не розкласти в озвучених 315 контейнерах. І таку кількість тканини не перероблять всі вітчизняні разом узяті швейні фабрики за кілька років!”, – зауважив Олександр Соколовський. 

На його думку, для підприємців важливі не цифри, а реальні результати роботи.

“За реальними результатами зможу сказати, що як тільки ми їх відчуємо на собі, я буду перший, хто про це напише і порадіє. Поки, на жаль, у тих, хто імпортує тканину в білу, зі сплатою ПДВ і мита, витрати на логістику (доставка і розмитнення) по тканині – не менше 30%, а у наших конкурентів-тіньовиків 10-15%! На жаль, нікого не бентежить відсутність у них прибуткових документів і всілякої сертифікації. Зате дешево! І як нам боротися з цим, платити податки, оренду, нести витрати, обслуговувати кредити, та ще й утримувати зарплати співробітників на належному рівні? І така ситуація в легпромі не тільки у текстильників. І не тільки в легпромі …, – резюмував Олександр Соколовський. 

Comments
Завантаження...