На балконі львівської квартири чотири години збирали сплячих кажанів. Рукокрилих випустили на волю. ФОТО

0 350

Близько 1,7 тис сплячих кажанів виявили на балконі однієї з квартир Львова. 

Про це розповів співробітник Інституту екології Карпат Національної академії наук України Андрій-Тарас Башта. 

“1700 кажанів (вечірниця дозірна) з одного балкону (м.Львів). Безсумнівний рекорд як мінімум для України”, – написав науковець на своїй сторінці в соцмережі. 

“На настійне прохання господарів мусив їх звідтам забрати. Відповідно, під час збору і порахував (1700 плюс-мінус до 20 ос.). Процес пошуків і збору/ловлі тривав майже 4 год. Оскільки зараз у Львові тепло, кажани були випущені й подалися шукати нові місця для зимівлі”, – додав він. 

На изображении может находиться: в помещении
На изображении может находиться: еда
На изображении может находиться: еда
На изображении может находиться: еда

Хоча кажани досить поширені, у регіонах з інтенсивним розвитком промисловості і сільського господарства чисельність їхніх популяцій катастрофічно зменшується, і багато видів зараз перебувають на межі зникнення. Всі відомі станом на 2009 рік види кажанів української фавни внесені до Червоної книги України.

Довжина тіла кажанів — від 2,5 до 14 см. Кажани є переважно комахоїдними рукокрилими. Кажани добре бачать, але орієнтуються у просторі за допомогою ультразвуку: випускаючи локаційні сигнали у вигляді коротких ультразвукових імпульсів частотою 20-120 кГц і тривалістю 0,2-100 мс. Нічні тварини.

Види, що мешкають у країнах з помірним кліматом (зокрема й в Україні), є перелітними або впадають у зимову сплячку — гібернацію

Кажани — найчутливіша до змін довкілля група тварин, показники видового багатства і чисельності якої свідчать про ступінь збереженості чи забрудненості будь-якої ділянки суходолу.

Кажани — найвразливіша група ссавців — всі види кажанів нашої фауни занесений до Червоної книги України; всі види європейських кажанів охороняються Бернською конвенцією

Comments
Завантаження...