На Херсонщині зацвів червонокнижний пізньоцвіт (фото)

0 282

На околицях сіл Щасливцеве та Стрілкове зацвів  пізньоцвіт анкарський (сolchicum ancyrense), занесений до Червоної Книги України. 

Про це повідомляється на сайті  Щасливцевської сільської ради.

Ця гарна лілова квітка, як і усі з родини Пізньоцвітових, є дуже отруйною. У її соку налічується понад 20 токсинів Отруйні усі  частини рослини  – і листя, і клубні. Навіть садівникам рекомендують працювати з пізньоцвітом в рукавичках, інакше за великих доз можна отримати опік.  Отруйною може бути навіть вода, у якій стояли ці квіти. Отже, його безневинна беззахисність вельми оманлива.

За давньогрецьким міфом, ця рослина проростала з крапель крові Прометея, який був прикутий до Кавказьких гір і був терзаєм орлом, і прикрашала сад богині Артеміди в Колхіді. Е й інша красива легенда, коли у богині Землі підземний король вкрав дочку, і донька послала матері красиві бутони колхікума, щоб та по ним її знайшла.

Щодо назви сolchicum  (колхікум) вважається, що її дали римляни, які знайшли цю квітку у Середземноморській частині Грузії, яка по старогрецьки називалася  – Колхіда.

Comments
Завантаження...