На шахтах ДП «Львіввугілля» відновили електропостачання

0 110

На шахтах ДП «Львіввугілля» відновлено енергопостачання. 

Про це розповів голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. 

“Проте запустити шахти в роботу не так просто: необхідно дослідити стан гірничих виробок, їх розгазувати, відкачати воду, перевірити на забезпечення технічної безпеки — тільки після цього можна приступати до робіт у підземних умовах.

Так чи інакше, роботи на 6 шахтах ДП «Львіввугілля» були зірвані. Екстрено евакуювали робітників третьої зміни, четверта зміна (вчора), перша (сьогодні) – не вийшли у вибій.

Виникає логічне питання, хто понесе відповідальність за нанесену державі, людям шкоду, а головне — за створену загрозу безпеці, життю шахтарів?!”, – повідомив Михайло Волинець на своїй сторінці в соцмережі. 

Раніше Михайло Волинець писав, що в ніч з 22 на 23 грудня було вимкнено електроенергію на всіх 6 шахтах ДП «Львіввугілля». 

Це сталося через те, що не були виконані вимоги з боку «постачальника останньої надії» районної електромережі – сплатити наперед  22 млн грн за електроенергію періоду грудня 2019 – січня 2020 року.

“Зрозуміло, шахтарі не в змозі виконати подібні вимоги через відсутність коштів, накопичені перед ними борги не тільки з зарплати, а й за відвантажене вугілля. Тільки ПАО Центренерго заборгувало гірникам «Львіввугілля» 92 млн грн, не сплативши ані копійки за вугілля, відвантажене в жовтні, листопаді, грудні”, – йдеться в повідомленні М. Волинця. 

Comments
Завантаження...