На Житомирщині злочинці привласнили майнові комплекси компаній на 12 мільйонів гривень

0 74

Щоби заволодіти майном та активами комерційних структур, зловмисники зареєстрували фіктивні юридичні особи під назвами, схожими із назвами реальних підприємств, підробили документи та на їх підставі зареєстрували на одного зі співучасників право власності на майнові комплекси компаній та з метою легалізації, внесли зазначене майно до статутних капіталів створених ними суб’єктів господарювання. Наразі чотирьом особам повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Про це передає пресслужба МВС України

Злочинну «схему» із заволодіння майном та активами трьох комерційних структур викрили та задокументували співробітники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, слідчого управління обласної поліції спільно з прокуратурою Житомирщини.

До складу угруповання входили мешканці Харківської, Полтавської, Сумської та Житомирської областей. 

Організував «схему» керівник та засновник товариства – мешканець Харкова, залучив до діяльності жителя Полтавської області. Останній підшукав особу, на якого оформили товариства з ознаками фіктивності для подальшої перереєстрації на них нерухомості та активів комерційних структур вартістю 12 млн грн. З переоформленням права власності їм допомагав державний реєстратор однієї з сільських рад Житомирської області.

Учасникам «схеми» на підставі пакету підроблених документів вдалося перереєструвати право власності на підконтрольні структури.

На підставі зібраних доказів організатору, державному реєстратору та ще двом керівникам фіктивних підприємств слідчі повідомили про підозру. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська