Нардеп: За невиконання закону “Маски-шоу стоп” треба вводити кримінальну відповідальність

0 230

За невиконання закону про захист бізнесу від зловживання статей (так званого закону “Маски-шоу стоп”) необхідно вводити кримінальну відповідальність.

Про це заявив на прес-конференції народний депутат, представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Вадим Денисенко, передає “ДС”.

“Ми вирішили провести прес-конференцію чому не працює закон” Маски-шоу стоп “, тому що накопичилася, з моєї точки зору, якась критична маса інформації, яка говорить, що дійсно прогресивний закон, від якого ми чекали рішення цілого ряду глобальних проблем, з якими щодня стикається бізнес. Але, на жаль, на сьогоднішній момент ми можемо сказати, що ситуація далека від того, щоб вважати, що, як мінімум, вона почала виправлятися “, – зазначив він.

Нардеп пояснив: “Приводом, останньою краплею для того, щоб провести цю прес-конференцію стала історія минулого тижня, коли минулої п’ятниці в одному з банків, який перебуває зараз в управлінні Фонду гарантування вкладів, пройшли обшуки, по суті, з масками, обшуки, які прямо підпадають під “Маски-шоу стоп” з виломлюванням дверей і багатьма технічними моментами. Причому представник Фонду гарантування вкладів перебував на вулиці, просив: “Допустите мене, будь ласка, в це приміщення. Я готовий відкрити вам всі ці двері, я готовий вирішити всі ці питання навіть без будь-яких зломів. Чому ви мене не допускаєте? “Але людину не допустили”.

“Потім, згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, будь-яка людина, який знаходиться в приміщенні, може попросити адвоката. Були клопотання по тому, щоб додати адвокатів. Там знаходився один адвокат на велике багатоповерхове приміщення, була відмова в допущенні адвоката. Можна продовжувати всі ці порушення. Але насправді ми можемо чітко сказати, що практично всі силові органи, починаючи від так званих старорежимних МВС або СБУ і закінчуючи новими, так званими прогресивними, такими як НАБУ, по суті порушують закон “Маски-шоу стоп “. Чому вони його порушують? Тому, насправді, що всі ці прогресивні норми не мають за собою карального впливу. Каральна дія, яка передбачалася, вона говорить, що якщо відбувається обшук без адвоката, без відеозйомки з певними речами, то ці речі, які були зібрані під час обшуку, є нікчемними доказами в суді. Але, незважаючи на все це, подібне відбувається. І відбувається в першу чергу для того, щоб створювати величезний дискомфорт для трудових колективів, для того, щоб деморалізувати людей . І плюс вилучаються всі ці документи. І ви місяцями можете забирати свою техніку, документи і місяцями вирішувати ті чи інші питання “, – зазначив Денисенко.

“Що з моєї точки зору треба було б зробити? Очевидно, що писати зараз зміни в законодавство. Зміни повинні полягати в двох кардинальних речах. Перше, потрібно вводити дисциплінарну, а можливо навіть і кримінальну відповідальність силовиків за невиконання закону” Маски-шоу стоп ” . тобто, якщо ви не допустили адвоката, то ви повинні понести за це як мінімум дисциплінарну, а я вважаю, що кримінальну відповідальність. Другий момент, який не менш важливий і про який говорилося тоді, коли ми приймали цей закон, ми нарешті покладемо кінець каруселей, коли однотипні справи відкриваються, потім закриваються. А потім відкриваються ще одним органом. У нас 12 антикорупційних органів і ти пройдеш всі 12 кіл цього пекла. На жаль, однотипні справи відкриваються і закриваються і все плювати хотіли на виконання закону “Маски -шоу стоп “, – додав представник Кабміну в парламенті.

Comments
Завантаження...