Народні депутати проголосували за розширення переліку бійців за незалежність України у XX столітті, які можуть отримати статус УБД

0 115

Народні депутати розширили коло учасників бойових дій (УБД) воїнами кількох армій, які воювали за незалежність України у XX столітті.

За відповідний проект закону (№8519) у першому читанні та в цілому проголосували 236 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з законом внесено зміни до ст. 6 закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. В нинішній редакції учасниками бойових дії визнаються воїни Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій території України в 1941-1944 роках, які не скоїли злочини проти миру та людства, й були реабілітовані.

Після початку дії внесених змін учасниками бойових дій буде визнано також воїнів Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) “Поліська Січ”, Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів Організації українських націоналістів.

До цього переліку також входять воїни, визнані борцями за незалежність України у XX столітті, згідно з законом про правовий статус і вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті.

Закон набуде чинності через 3 місяці після публікації.

Comments
Завантаження...