НАЗК перевіряє декларацію скандального екс-забудовника ЖК “Чайка”

0 443

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало перевірку декларацій про доходи за 2016 та 2017 роки одіозного екс-забудовника ЖК “Чайка” Олексія Кулагіна, депутата Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Проведення перевірок розпочинається за інформацією, яка була отримана від фізичних чи юридичних осіб, державних органів влади в листах, зверненнях чи скаргах, у яких були наведені факти про можливе внесення у декларацію неправдивих відомостей та на підставі статті 50 ЗУ “Про запобігання корупції”.

Виходець з Луганська Олексій Кулагін – директор компанії ТОВ “ОМОКС”, що працювала в межах Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради – тієї ж сільської ради, до якої Олексій Кулагін та його дружина Оксана Кулагіна обрані депутатами.

Кулагін певний час обіймав посаду голови постійної комісії сільської ради з питань будівництва, що є кричущим зразком конфлікту інтересів та можливих корупційних дій. Утім згодом його було звільнено, так само і його дружину – з посади голови комісії з питань освіти.

За словами сільського голови Петропавлівської Борщагівки Олексія Кадебського, Кулагіни пропустили третину засідань, будь-які звіти їхньої так званого депутатської діяльності відсутні. Депутатська сім’я не з’явилась на найважливішу сесію сільської ради 13 грудня, коли обговорювався бюджет села.

Згідно з декларацією Олексія Кулагіна за 2016 рік, забудовник та його дружина відкрито хизуються своїм розкішним життям.

Вони мають по кілька об’єктів нерухомості, близько 30 земельних ділянок, кілька елітних автівок, розкішну колекцію надкоштовних годинників, колекцію виробів з хутра, ювелірні вироби, мільйонні рахунки у банках, а також чималі суми готівки.

Зокрема, Оксана Кулагіна декларує 1 000 000 доларів готівки.

Крім того, Олексій Кулагін декларує корпоративні права майже 20-ти різних компаній і ще 20 компаній офіційно належать подружжю депутатів Кулагіних.

КомпанійКулагіних, що обслуговують ЖК “Чайка”, багато, а мешканці вкрай обурені низькою якістю комунальних послуг, а також надвисокими тарифами монополіста Кулагіна.

Кулагін є фігурантом багатьох кримінальних проваджень та судових спорів. Зокрема, Києво-Святошинська РДА судиться з ним через нецільове використання землі. А сільська рада намагалась через суд змусити забудовника сплатити пайові внески до місцевого бюджету. Утім Кулагіну дивним чином вдавалось уникнути відповідальності за численні порушення екологічного, будівельного та податкового законодавства.

Попри це О. Кулагін є членом правління Конфедерації Будівельників України й кілька років поспіль “отримує” престижні премії у будівельній галузі.
Позицією КБУ вже зацікавились не тільки громадські організації, а й ЗМІ та правоохоронні органи.

Сподіваємось, що результати перевірки НАЗК будуть об’єктивними, а системні порушення та зловживання Кулагіна отримають іншу винагороду у вигляді статей ККУ, а не проплачених винагород.

Comments
Завантаження...