Не горить і не тоне: скандальний одеський суддя Глуханчук може зберегти мантію

0 388

Проти нього порушували кілька кримінальних проваджень, до нього приходили з обшуками, але звільнити його поки не зуміли ані нардепи, ані Вища рада правосуддя. Знайомтесь: очільник Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук або як кажуть в Одесі – «довічний голова». Та чи збереже він цей «статус» після оцінюванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів? Дізнавалась Альона Середа.

Судячи з бажання нашого героя за будь-яких умов встояти на ногах, є всі підстави вважати, що й зараз Глуханчук підтвердить статус непотоплюваного судді.
Посаду голови окружного адмінсуду він обіймає вже 12 років поспіль. І прикипів до свого крісла пан Глуханчук всупереч закону. Зокрема, 20-та стаття Закону України стверджує: одна людина може очолювати суд максимум два рази поспіль. Однак наш герой пішов на рекорд, наразі це в нього п’ята каденція. І прибрати його звідси, здається, неможливо.


2009 рік – перша спроба звільнення Глуханчука. Проект про це підготували депутати. У документі – факти про тиск на суддів, зловживання повноваженнями, корупцію, організацію рейдерських захоплень. Впродовж року папери кочували з кабінету в кабінет, а потім зникли.


2014 рік – участь у корупційній схемі, завдяки якій родина Глуханчука стає власником цілого шматка Чорноморського узбережжя разом з причалом


2015 рік – кримінальне провадження за неправдиве декларування. Глуханчук двічі забув внести у документ маєток на майже півтисячі квадратів. Оціночна вартість – щонайменше 7 млн грн.


2016 рік – лауреат рейтингу «100 найвпливовіших одеситів».


2017 рік – детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження через підозри про неправдиві дані у декларації.


Чи візьмуть до уваги всі ці факти судді Вищої кваліфікаційної комісії, коли 11 червня виноситимуть вердикт щодо Глуханчука? Питання риторичне.
Наразі щодо всіх скандалів Глуханчук демонструє просто стоїчну поведінку. Про скандальний інцидент з поліцією стверджує, що нібито за кермом нібито був не він. Окрім того, прізвище Глуханчука пов’язують з низкою впливових в Одесі людей, зокрема з сином екс-мера міста Володимиром Боделаном 

Comments
Завантаження...