Небезпечна хвороба в Україні: Киянин помер від лістеріозу

0 202

У країні зафіксовано перший у 2018 році летальний випадок від лістеріозу. Житель Києва 1949 року народження помер від цієї хвороби з ураженням тканини головного мозку.

Про це KV стало відомо з повідомлення на сайті “Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я”.

“У 2018 році в Україні зафіксовано 2 випадки захворювання на лістеріоз: перший – у Львівській області, захворіла жінка 1999 року народження ангінозно-септичною формою лістеріозу, після лікування в стаціонарі одужала. Другий випадок – на жаль, летальний, людина 1949 року в Києві померла в липні 2018 від лістеріозу з ураженням тканини головного мозку “, – пишуть в повідомленні.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, викликане мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Ці бактерії широко поширені в природі, їх знаходять у грунті, піску, воді. Список джерел лістерій – досить великий: це можуть бути дикі гризуни, сільськогосподарські тварини (особливо вівці та свині), домашні і дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби. Продукти харчування – молоко, м’ясо, риба, овочі, фрукти для збудника – відмінне живильне середовище для росту мікроорганізмів.

Зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами, доглядом за ними, при вживанні м’ясної або рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, особливо придбаний на стихійних ринках), через овочі та фрукти. Причому кількість лістерій в забруднених продуктах харчування може бути набагато більше, ніж у зовнішньому середовищі.

Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватися правил гігієни і ретельно мити руки.

“Уніан” повідомляє, що за попередньою інформацією небезпечна бактерія потрапила в нашу країну з вареною кукурудзою угорського виробництва. Але медики попереджають, що зараження може відбутися і від інших харчових продуктів. Фахівці кажуть, що не зайвою пересторогою буде не просто мити овочі і фрукти, а й обдавати їх окропом.

Comments
Завантаження...