Ніхто не зможе захистити українців на території Росії, – МЗС

0 110

Футбольних фанів з України просять утриматися від поїздки на чемпіонат світу з футболу, який пройде на території Російської Федерації. Наразі силовики Росії настільки прискіпливо ставляться до громадян України, що можуть заарештувати без причини, а потім її ж вигадати для преси. Про це зазначили в Міністерстві закордонних справ України.

Новину передає «Преса України».

«Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Російської Федерації для відвідання змагань фінальної частини чемпіонату світу з футболу, яка відбудеться з 14 червня по 15 липня 2018 року. Перебування громадян України на території РФ пов’язане із серйозними загрозами для особистої безпеки. Російські силові структури та каральні органи  вдаються до затримань та звинувачень у шпигунській або терористичній діяльності, вчиняють проти українців інші провокативні дії. У порушення своїх зобов’язань за Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року Росія вдається до ганебної практики обмеження або взагалі відмови у доступі до затриманих громадян України консулів та адвокатів. Можливості консульського захисту громадян України на території держави-агресора на теперішній час – обмежені», – розповіли в МЗСУ.

Додали, що будь-яка демонстрація своєї приналежності до України, а це може бути звичайний паспорт, о лежить у кишені,  може спровокувати цілеспрямовану агресію з боку російських правоохоронців.

Ще гірше, коли про належність до українського громадянства дізнаються російські фанати, адже більшість із них відкрито показують агресію до громадян України.

Разом із цим в МЗС звернулися до іноземних партнерів, аби ті політично бойкотували фінальну частину чемпіонату світу з футболу на території Росії.

«Вважаємо, що відмова у направленні до РФ офіційних делегацій стане важливою демонстрацією міжнародної солідарності у несприйнятті агресивної політики РФ та здійснення злочинів проти прав людини, дієвості наших зобов’язань щодо поваги до принципів та норм міжнародного права», – резюмували в прес-службі.

Нагадаємо, Чемпіонат світу з футболу пройде в Росії. Так, 14 червня о 18:00 першими на гру вийдуть команди Росії та Саудовської Аравії. Наступного дня між собою змагатимуться Єгипет – Уругвай о 15:00, Марокко – Іран о 18:00, Португалія – Іспанія о 21:00.

Comments
Завантаження...