ОЗГ на Луганщині через фіктивне підприємство вкрало бюджетні кошти

0 80

Депутату Сєвєродонецької міської ради та ще трьом мешканцям міста Сєвєродонецька пред’явлено обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво, тобто придбання суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене організованою групою, що заподіло велику матеріальну шкоду іншим юридичним особам), ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 209 КК України (вчинення дій, спрямованих на маскування незаконного походження коштів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинене організованою групою).

Про це розповіли у прокуратурі Луганської області. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що депутат створив та очолив на території міста злочинне угруповання, учасники якого, використовуючи фіктивне підприємство, при виконанні робіт з капітального ремонту покрівлі будівель закладів освіти, об’єктів соціальної інфраструктури та 17 житлових будинків заволоділи понад 1,3 млн грн бюджетних коштів Сєвєродонецької міської ради та в подальшому їх легалізували.

Злочинна схема діяла упродовж 2016 року та була викрита співробітниками 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Під час слідства стосовно всіх учасників злочинної групи обирався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 307 360 грн кожному.

На даний час обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно усіх членів організованої групи затверджено та направлено до суду для розгляду по суті.

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 205 КК України передбачає покарання у виді штрафу від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; ч. 4 ст. 190 КК України – позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна; ч. 3 ст. 209 КК України – позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Comments
Завантаження...