Під Офісом Президента родичі полонених в ОРДЛО українців зібралися на акцію

0 32

На Банковій під Офісом Президента проходить акція родичів українських громадян, які перебувають в полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

На акції, в якій беруть участь родичі трьох українських полонених, вимагають пришвидшити перемовини щодо звільненню їхніх близьких, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники акції принесли фото своїх близьких, зокрема, Олени Пєх з Одеси, яка перебуває в полоні з серпня 2018 року, Валерія Матюшенка зі Слов’янська, який у полоні з липня 2017 року.

“Наші патріоти покинуті, у них нема засобів захисту, антисептиків, медикаментів, у випадку необхідності їм не буде надана медична допомога. Ми бачимо, що все затихло, прогресу в обміні немає. Ми хочемо звернутися до Президента, щоб він все ж таки більш активно вів перемовини”, – сказала журналістам дружина Валерія Матюшенка.

Вона додала, що зараз, коли поширюється нова коронавірусна хвороба, полонені знаходяться в дуже обмеженому просторі, який не провітрюється, у них немає засобів захисту, ніяких медикаментів.

“Ніхто їм ніякої першої медичної допомоги не надасть. Два тижні назад нам заборонили передавати медикаменти, зараз там ввели карантин, і ми не можемо передати навіть продукти харчування”, – сказала вона.

Вона нагадала, що доступ до полонених мав би мати Червоний Хрест, але вже пройшло три місяці, а представників Червоного хреста до в’язниць та СІЗО на окупованих територіях так і не допустили.

Вона додала, що зараз з родичами полонених ніхто не звёязується, вони не мають ніякої інформації про перебіг перемовин чи ще якихось дій.

Comments
Завантаження...