Поліція Обухова, вдруге за тиждень, у центрі передвиборчих скандалів Київщини

0 323

16 липня, 10 правоохоронців увірвалися в приміщення окружної виборчої комісії № 94, що в місті Обухові Київської області. Неочікуваний для членів ОВК візит, група поліцейських у формі здійснила, щоб вручити повістки про виклик на допит. У документі зазначені тільки дата, час допиту, номер кримінального провадження та його назва. У повістці жодного пояснення про причину виклику членів ОВК: тільки інформація про те, що чекає на запрошених, якщо вони не з’являться. Таку інформацію на брифінгу озвучила голова ОВК № 94 Світлана Циганій.

За її словами, правоохоронці навмисне намагаються зірвати робочий процес напередодні виборів. Як вказано в повістках, з’явитися в Обухівському відділі поліції потрібно 19 та 20 липня – саме тоді, коли члени ОВК мають приймати від ЦВК бюлетені та розвозити офіційні документи по дільницях (а їх в окрузі 136!).


Кримінальне провадження відкрили за ч. 1 ст. 364 (перевищення службових повноважень). На прохання головуючих ОВК пояснити з якої причини їх викликають на допит, поліцейські не відреагували, як і на пропозицію провести допит у стінах окружної комісії. Через це, члени колегіального органу припускають, що правоохоронці навмисне тиснуть на комісію, щоб зірвати виборчий процес.


Щоб не дати правоохоронцям та іншим суб’єктам виборчого процесу зірвати волевиявлення, ОВК № 94 попросила втрутитися у ситуацію: президента України, генпрокурора, голову СБУ, міністра МВС, моніторингову місію ОБСЄ, ЦВК, голову Верховної Ради та ГО “Опору”.
Факт щодо звинувачень на адресу поліції у тиску на членів ОВК, прокоментували в правоохоронних органах. Керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов заявив: “Поліція Київської області діє у межах і у спосіб передбачений чинним законодавством. В разі отримання повістки, необхідно виконати цю процесуальну вимогу. У випадку, якщо у повістці вказаний час, коли особа виконує свої функціональні обов’язки, необхідно погодити інший час зі слідчим. Якщо є звернення громадян, кандидатів в народні депутати, народних депутатів, інших посадових осіб, – поліція реагувала і буде реагувати у межах і в спосіб передбачений законодавством».


Вже вдруге за останній тиждень, поліція Обухова у центрі передвиборчих скандалів Київщини. У вівторок, 16 липня, місцеві правоохоронці розігнали активістів громадської організації “Зупинимо насильство”, а також – забрали їх до відділку та конфіскували майно.
За словами активістів, вони проводили інформаційну роботу, спрямовану на протидію насильства в сім’ї та медіанасилля: розповсюджували листівки, психологи розмовляли з місцевими, показували відеоролики з прикладами морального та фізичного тиску.

Під час запланованого заходу приїхав автобус, обклеєний символікою та фотографіями кандидата в народні депутати Олександра Дубінського. З нього вийшло двоє невдоволених діями активістів людей, вони і викликали поліцію. Після цього, одночасно приїхали знімальна група телеканалу “1+1” та оперативна група Обухівського відділення поліції. Правоохоронці розігнали людей, конфіскували майно та скерували деяких членів ГО до Обухівського відділу поліції, аби встановити особу.


Члени ГО “Стоп насилля” такими діями поліції обурені, адже їхня інформаційна робота була спрямована на протидію насильства загалом (в тому числі і медіанасильства). Правоохоронці ж цю акцію оцінили як контрагітацію проти Олександра Дубінського, кандидата в народні депутати від партії “Слуга народу”. Активісти вважають, що поліцейські діють на замовлення ведучого “1+1”, який балотується до ВР

Comments
Завантаження...