Професійний боржник Анатолій Юркевич не може визначитись за кого «вболівати».

0 1 435

Дорогий «друг» українського футболу бізнесмен Анатолій Юркевич 2019 рік почав з гучних звинувачень. 11 січня він звинуватив ФК «Арсенал», який тренується у с. Щасливе під Києвом, у нібито рейдерському захопленні готельного комплексу. Про це Юркевич заявив на своїй сторінці у Фейсбук.

Та ось маленьке уточнення: те, що у бізнесмена «відбирають» – нерухомість, а саме – будівлю, яку переобладнано під готель – Юркевичу раніше вже довелося віддати  за борги перед банками.

З реєстру видно, що власником офісів, житлових та підсобних приміщень є банк. І той факт, що приміщення у с. Щасливе йому вже не належать – Юркевич і не заперечує.

«ТОВ «Акко груп» знаходилась у переговорному процесі з російським ПАТ «Сбербанк» з приводу оренди частини приміщень, які “Сбербанк” раніше вже стягнув поза межами судового процесу у ТОВ «СітіСтейт» и ТОВ «СітіСтейтСервис», кінцевим бенефіціаром яких є власне сам пан Юркевич» – зазначає бізнесмен у своєму Фейсбуці.

Так у чому ж рейдерство?

ФК «Арсенал» звинуваченню у рейдерстві здивувався, адже клуб сам нещодавно отримав «Лист щастя» від нового власнику готелю – банку – з пропозицією  терміново  «збирати речі».

Як виявилось, «Арсенал» став заручником ситуації, що склалася, та офіційно заявив, що до проблем Юркевича з банком жодного стосунку не має.

А вже за кілька днів – 15 січня – Юркевич звинувачує у рейдерстві інший футбольний клуб – «Шахтар»! Що цікаво, доказом рейдерства бізнесмен називає… повернення дітей, які тренуються на базі під Києвом, з канікул та заселення їх в готель!

«11.01.19г. я написал пост на Фейсбуке о том, что если ФК Шахтер проигнорирует всю информацию и все равно поселит детей в захваченную гостиницу, то это будет доказательством того, что именно он заказал и финансирует данных захват», – пряма цитата Юркевича зі звернення бізнесмена до Ріната Ахметова на його сторінки у Фейсбук

Згодом «рейдером» вже названо банк, який отримав нерухомість за борги…

Тож, або бізнесмен не може для себе визначитися, за яку команду «вболівати», або він просто намагається звалити свої проблеми з боргами перед банком на голови футболістів!

Примітно, що Лист «щастя» від банку про примусове виселення ще до нового року отримав директор належної Юркевичу компанії «Акко-груп».  А 8.01 керівництво компанії стверджувало, що про нового власника вони нічого не знають, хоча підпис директора «АККО» про отримання  стоїть на листі від банку.

Тобто, Юркевич знав, що доведеться звільнити віддану за борги нерухомість до Нового року. Утім звільнити не поспішав, а натомість, почав шукати винних. Ними стали футболісти та діти, які тренуються в с. Щасливе на футбольних полях та мешкають в готелі.

Що ж відбувається на тренувальній базі футболістів під Києвом?

«З 2014 року ФК «Арсенал – Київ» орендувало у структур пана Юркевича А.І. земельні ділянки, приміщення та замовляло послуги з розміщення ДЮСШ «Арсенал – Київ». За час оренди зазначеного майна, відповідно до домовленостей з паном Юркевичем ФК «Арсенал – Київ» проведено реконструкцію футбольних полів та створено належну інфраструктуру для якісного та повноцінного функціонування ДЮСШ «Арсенал – Київ» та Футбольної Академії «ШАХТАР». В створення зазначеної інфраструктури ФК «Арсенал – Київ» вкладено значні грошові кошти, в сумі що перевищує 50 000 000 грн. наслідком чого стало якісне та повноцінне функціонування вказаних дитячих закладів.

Приблизно в червні 2018 року, після подій навколо ТРЦ «МАГЕЛАН»(м. Київ),  ФК «Арсенал – Київ» із засобів масової інформації стало відомо, що у пана Юркевича особисто та структур пов’язаних з ним виникли проблеми з ПАТ «СБЕРБАНК». Однак, пан Юркевич запевняв керівництво ФК «Арсенал – Київ» що має домовленості з банком про викуп заставленого майна і дитячім закладам нічого не загрожує. Проте, наприкінці листопада 2018 року ФК «Арсенал – Київ»  отримав повідомлення від ПАТ «СБЕРБАНК» про те, що банк є власником приміщень, якими користується ФК «Арсенал – Київ» з грудня 2017 року і договори оренди, укладені з структурами Юркевича є нікчемними, а орендна плата сплачувалась на вказані структури безпідставно та незаконно. Крім того,  банк повідомив що вказані приміщення необхідно звільнити, або укласти нові договори суборенди з компанією, з якою банком укладено новий договір оренди зазначених приміщень. Враховуючи вищевикладене,  ФК «Арсенал – Київ» та Футбольної Академії «ШАХТАР» фактично стали заручникам недобросовісної поведінки пана Юркевича по відношенню до своїх кредиторів та зобов’язань» , – пояснили журналістам в офіційній заяві ФК «Арсенал».

Нежитлові приміщення загальною площею понад 7000 кв. м. з за адресою: с. Щасливе Бориспільського району, вул. Л. Українки, буд. 14 перейшли у власність банку на підставі рішень судів України про звернення стягнення на предмет іпотеки ще у грудні 2017 року. 22.12.2018 року ПАТ «СБЕРБАНК РОСІЇ» уклав договір оренди  з компанією ТОВ «СТАР РІЕЛТІ».

Та за тиждень, коли приміщення передавались новому орендарю, виявлено знаходження в приміщеннях невідомих осіб які стверджували, що нібито мають договори оренди вказаних приміщень з їх власником – ТОВ «СІТІ-СТЕЙТ» (компанією Юркевича), В ході спілкування з’ясувалося, що незважаючи на зміну власника в грудні 2017 року, орендарі сплачували орендну плату на користь ТОВ «СІТІ-СТЕЙТ» та ТОВ «СІТІСТЕЙТСЕРВІС» – компаніям Юркевича.

Отже, майже рік боржник Юркевич отримував прибуток з нерухомості, яка йому вже не належала!

Далі- більше! З’ясувалось, що готель насправді – це житловий будинок  у с. Щасливе! Згідно проектної документації та відомостей з реєстру речових прав на нерухоме майно, уся будівля готелю мала бути житловим будинком, однак, Юркевичем та його спільниками протиправно та незаконно реконструйовано три секції житлового будинку під готель та ресторан, а забезпечення постачанням електричної енергії, води та опалення цих «бізнес проектів» влаштовано за рахунок мешканців будинку, зокрема площі готелю та ресторану а так само і великої частини підвальних приміщень не враховувались структурами Юркевича під час визначення тарифів на обслуговування прибудинкової території.

В результаті підроблення документів, більша частина з вищезазначених приміщень, яка насправді мала бути передана співвласникам багатоквартирного будинку як спільна власність, що забезпечує життєдіяльність будинку, була передана афілійованим структурам Юркевича. Наслідком такої передачі спільного майна стало фактичне створення монополії структур Юркевича на постачання електричної енергії, води та опалення. Відповідно створення структур з монопольним становищем одразу потягло зловживання зазначеним становищем що встановлено відповідним рішенням АМКУ та підтверджено рішеннями Господарського суду міста Києва від 27.05.2013 у справі № 910/4584/13.

«З метою прикриття незаконного відчуження майна співвласників будинку організовано та зареєстровано фіктивне ОСББ, яке згідно їх власних відповідей не вело жодного бухгалтерського обліку, не вело жодного документообігу, не стало у передбаченому законом порядку на облік неприбуткових організацій в ДФС.

Протягом 2011-2018 років афілійовані структури Юркевича безпідставно, незаконно та в порушення процедури самовільно та необґрунтовано встановлюють тарифи на житлово комунальні послуги як для мешканців будинку так і для орендарів приміщень в будинку, завищують ціни на електроенергію, воду, опалення, обліковують в штаті непрацюючих осіб та списують заробітні плати на їх утримання, і т. ін.», – розповіли журналістам представники нового орендаря приміщень.

З новими орендарями Юркевич вирішив судитись. В своїх постах у мережі facebook пан Юркевич наголошує, що ним та його структурами нібито подано позов про визнання недійсним договору оренди, укладеного ПАТ «СБЕРБАНК» з ТОВ «СТАР РЕАЛТІ», проте, як вбачається з інформації на сайті судової влади зі стану розгляду справ, юристи пана Юркевича та афілійованих структур станом на 11.01.2019 вже тричі подавали, але не позов, а заяву про забезпечення позовних вимог до подання позовної заяви!  При цьому з реєстру судових рішень видно, що вказані структури двічі не сплатили судовий збір за подання зазначеної заяви. Так само відбувається і з подачею документів до Господарського суду Київської області.

Вказані дії свідчать про те, що афілійовані структури пана Юркевича намагаються обійти систему автоматичного розподілу та потрапити на потрібного суддю щоб мати змогу «вирішити питання».

Юркевич – боржник-мільйонер із досвідом!

Та, як виявилось, пан пан Юркевич взагалі-то не любить віддавати борги! І ситуація з готельним комплексом та скандалом з тренувальними базами – скоріше система, ніж виняток!

У 2017-му через борги у 65 млн грн Печерський районний суд Києва навіть заборонив Юркевичу, як співвласнику групи «Мілкіленд» залишати Україну, – повідомляє Цензор. НЕТ

Так само рік тому зі скандалом Юркевич «передумав» віддавати борги тому ж «Сбербанку» і заручником став  ТРЦ «Магеллан»

«Более глубокий анализ показал, что у господина Юркевича спорные вопросы были не только со Сбербанком, но и с украинскими банками, и с банками в РФ и ЕС, с украинским Фондом гарантирования вкладов и даже с Варшавской фондовой биржей», – розповідає член виконавчого комітету Української спілки фінансових аналітиків Віталій Шапран у своєму блозі 

З відкритих джерел в мережі інтернет репутація пана Юркевича добре відома широкому загалу, та не є секретом, що зазначений пан є звичайнісіньким аферистом та мільйонним боржником, який не любить віддавати кредити – ні в Україні, ані за кордоном. Незважаючи на колишню присутність у списку найбагатших людей України «ФОРБС»! Фонд гарантування вкладів досі має претензії до Юркевича – через банкрутство його банку УПБ.

«На начало 2014 года в «УПБ» было около 6,5 тысяч вкладчиков, разместивших в нём депозиты на сумму более 200 тысяч гривен. Умножим, подсчитаем, получим 1,3 миллиарда гривен, и это только по крупным депозитам! Плюс еще 120 миллионов рефинансирования, выделенные Нацбанком в 2014 году, когда «УПБ» уже начал процедуру самоликвидации и разворовывания средств. Из материалов уголовного производства №42015100000000795, открытого СБУ (но так и не доведенного до конца), в марте 2014 года «УПБ» начал щедро раздавать кредиты подставным фирмам (ООО «Развитие-2012» и ООО «ФК Аурум Финанс») и подставным лицам из числа работников банка. Так из банка вывели 2,42 миллиарда гривен (по данным СБУ), а в результате мошенничества Нацбанк не получил обратно свои 120 миллионов рефинансирования. Когда же «УПБ» признали проблемным и решили назначить в нем временную администрацию, то люди Юркевича начали спешно выносить из него даже офисную мебель!» – пише журналіст Сергій Варіс. 

«Банкротство УПБ было достаточно дерзким, Украинский профессиональный банк не только фальсифицировал отчетность, но и буквально перед носом у НБУ и ФГВФЛ вывел активы накануне введения временной администрации. Юркевич вместе с ДП «Милкиленд» выступил поручителем по стабкредиту НБУ в сумме 120 млн. грн., который впоследствии был выведен через один из иностранных банков.

В начале 2018 года Юркевичу не удалось через суд доказать, что он не являлся бенефициаром УПБ, каким его считают в НБУ. А поскольку поручительство по рефинансированию все же было, то вопрос о финансовой ответственности остаётся открытым, также как и более 40 исков от ФГВФЛ, который методично пытается отыграть сделки на несколько сотен миллионов гривен», – .зазначає фінансовий експерт Віталій Шапран.

Наприклад, у Господарському суді м. Києва розглядалась справа (№910/12116/16) за позовом ПАТ «Український професійний банк» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК АУРУМ ФІНАНС». Предметом спору є застосування наслідків недійсності нікчемного правочину щодо відступлення прав вимоги за кредитними договорами між ПАТ «УПБ» та ТОВ «ФК АУРУМ ФІНАНС», вчиненого за кілька днів до визнання банку неплатоспроможним. У наслідок цього відбулося зменшення ліквідаційної маси банку, що спричинило збитки для держави й інших кредиторів банку в особливо великих розмірах.

«З метою захисту прав вкладників та інших кредиторів ПАТ «Український професійний банк», забезпечення реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності повˊязаних із банком осіб», керуючись положеннями статей 60, 69 Закону України «Про банки і банківську діяльність», статей 46 і 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», інформуємо про встановлення через вчинені  банківські правочини таких повˊязаних із ПАТ «УПБ» осіб: Юркевич Анатолій Іванович» – йдеться у матеріалах справи

Дані про провадження, де фігурує пан Юркевич, складають 22 сторінки в пошуку на «Судовій владі України» тільки по ПАТ УПБ.

Таким чином неважко встановити перелік «досягнень» пана Юркевича, як то обкрадання українських, європейських та російських банків, обкрадання акціонерів польського підрозділу компаній Юркевича, невдала спроба обкрадання банку в історії з «МАГЕЛАНОМ» та вдала спроба обкрадання власного ПАТ УПБ та НБУ, використання в своїх компаніях відвертих «фунтів», які є власниками понад 50 підприємств і керівниками ще 100 підприємств, використання адрес місцезнаходження юридичних осіб, на яких зареєстровано ще по 200 підприємств.

Невже, бізнесмен, який входив у список найбагатших українців, за фактом – професійний боржник, який, коли приходить час сплачувати рахунки, влаштовує гучні скандали з метою уникнути повернення боргів?

Comments
Завантаження...