Рада дала старт земельній мініреформі

0 479

Верховна Рада офіційно дала старт земельній реформі – голосами 230 депутатів підтримала в першому читанні законопроект №7060 «Щодо стимулювання створення та розвитку фермерських сімейних господарств».

Про це пише ubr.ua

 

Ключова мета документа – відкрити для людей доступ до сільгосп наділів. Для цього законопроект вводить ряд абсолютно нових норм і встановлює порядок оренди і передачі у власність сімейним фермерам земельних ділянок з комунальної та державної власності.

Зокрема, документ дозволяє їм брати в оренду на 7 років (25 – для закладки садів) земельні ділянки для цільового використання. У цей період їм буде заборонено передавати ділянки в суборенду або змінювати їх призначення. А після закінчення цього терміну фермер отримає право продовжити оренду на той самий строк і на тих же умовах, викупити наділ з розстрочкою до 20 років  и безкоштовно приватизувати ділянку в межах 2 Га.

Скористатися опцією не зможуть нерезиденти, а також особи, яким в будь-якій формі власності належить понад 20 Га землі.

 

Щоб закон працював, депутати зобов’яжуть місцеву владу, яка організовує торги, виставляти на аукціон обсяг земель для фермерських господарств в розмірі не менше половини від сумарного обсягу торішніх торгів. Тобто якщо в 2017 році окремо взята сільрада передала в оренду 100 га землі, в 2018-му вона для цілей виконання закону зобов’язана буде виставити на торги ніяк не менше 50 Га для сімейного фермерства.

Одночасно з цим закон змінює правила безкоштовної приватизації земель для ведення особистого господарства. Перш за все, з 2-х до 1 Га скорочений граничний розмір ділянок. По-друге, встановлено обмеження на відчуження таких наділів – протягом 7 років їх не можна буде продати, передати в оренду або змінити призначення.

 

Також був істотно обмежений перелік осіб, які мають право отримати від держави шматок сільгосп землі для особистого господарства «за спасибі». Раніше їм були наділені всі українці, після того, як проект буде прийнятий остаточно, список скоротять всього до кількох категорій громадян:

  • Працівники державних і комунальних закладів культури;
  • Педагогічні, медичні і фармацевтичні працівники в сільській місцевості та СМТ;
  • Пенсіонери, які раніше працювали в згаданих вище сферах;
  • Чорнобильці 1-ї категорії;
  • Ветерани АТО;
  • Громадяни, яким на умовах права власності належать споруди на таких ділянках.
    Сьогоднішнім голосуванням депутати відправили законопроект на підготовку до другого читання. Після доробок він буде розглянутий депутатами повторно і тільки в разі успішного голосування стане законом. Тим часом, більшість парламентаріїв висловили підтримку основних ідей, закладених в проекті. Тому з високою часткою ймовірності він буде прийнятий.
Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська