Рейдерське захоплення у центрі Києва – у ТОВ «Кріденс» вкрали 2 поверхи бізнес-центру

0 1 412

ТОВ «Кріденс» придбала офісні приміщення в Печерському районі Києва, але у зв’язку з рейдерством навіть не змогла повернути вкладені інвестиції. 

 

«Будь-яка країна захищає іноземні інвестиції для розвитку економіки. Але зараз у мене великі сумніви в інвестиційній привабливості України, адже реєстратор, який розташований в сільраді Житомирської області, по-чорному змінює власника в компанії з іноземним інвестором. Тому, про які інвестиції йде мова, якщо за один день реєстратор, якого неможливо контролювати, може перереєструвати законного власника на якихось бандитів і махінаторів» – повідомив Ігор Чопенко, який очолював фірму на прес-конференції 26 липня 2018 року в УНІАН.

Два поверхи приміщення загальною площею 4 152 кв. м за адресою вул. Коновальця, 36 у місті Києві (БЦ «Хвиля») були придбані компанією ще на етапі будівництва.

Після здачі бізнес-центру в експлуатацію, «Кріденс» відремонтував свої площі та набрав орендарів. Й найпершим стало дипломатичне посольство Держави Ізраїль. Здавалося б, вклали гроші і можна починати повертати інвестиції. Але ні – в один момент керівництво компанії дізнається, що зі складу засновників «викинули» іноземного інвестора Tarliger Limited, змінили підписантів й розпоряджатися майном та отримувати прибуток, не вклавши ні копійки, планують якісь невдомі особи.

Так, новий «керівник» Орленко С.О. вже навіть намагався «вступити у права» та потрапити до офісів, що належать ТОВ «Кріденс». Представникам ЗМІ пан Орленко повідомив, що працює «на замовлення клієнтів», але прізвища своїх замовників називати відмовився. Утім, як і надати підтверджуючи документи.

 

«Нам відомо, що були підроблені певні документи, які нібито свідчать про якісь зобов’язання перед іноземними компаніями української компанії ТОВ «Кріденс», 100% права власності якої належить іноземному інвестору, кіпрської компанії «Тарлігер Лімітед».

Рейдери сфальсифікували ці документи. Й на підставі цих підробок (підкреслю, що нам достеменно невідомо, ким і як вони були засвідчені, але ми точно знаємо, що це було за кордоном) український державний реєстратор 4-5 липня, не пересвідчившись в тому, чи дійсно було волевиявлення справжнього і єдиного іноземного інвестора «Тарлігер Лімітед», провів ці реєстраційні дії. Дізнались ми про це абсолютно випадково тільки 9-го липня. Ми могли б на сьогоднішній день навіть і не знати, якби на певному етапі рейдери не допустили помилку» – розповідає Ігор Чопенко.

«За відомою нам інформацією, можемо сказати наступне: протизаконніим способом була створена – тобто сфальсифікована – довіреність на невідому нікому особу від нібито уповноваженої особи, іноземного інвестора компанії «Тарлігер Лімітед». Була створена, знову таки у противозаконний спосіб, філія іноземної компанії-інвестора «Тарлігер» в Ізраїлі. Потім невідома особа була призначена директором цієї філії. І вже ця особа підписувала ті документи, які в майбутньому стали підставою для проведення тих реєстраційних дій, про які ми говорили» – продовжує юрист ТОВ «Кріденс» Андрій Попко.

При усьому цьому, у компанії, яку ошукали, є документальні підтвердження, що уповноваженою особою, а саме директором іноземного інвестора «Тарлігер Лімітед», не видавалось ніяких доручень та довіреностей. З 10 липня подано близько десяти скарг та заяв щодо рейдерського захоплення, у тому числі й до Посольств Ізраїлю та республіки Кіпр. Миттєва реакція надійшла від офісу бізнес-омбудсмена в Україні Альгирдаса Шемете. Також відбулось вже 2 засідання Комісії по розгляду скарг на дії державних реєстраторів при Мінюсті України, проте остаточного рішення наразі немає.

Реєстратором виявився Осипович Ігор Віталійович –  державний реєстратор Київської філії КП «Новозаводський» Мартинівської сільради Пулинського району Житомирської області. Юристи дізналися,  що з ним тягнеться «хвіст», який може свідчити про належність його до рейдерського угрупування. І ще – жодного відношення до Києва, ця житомирська контора не має – ба більше, знайти її взагалі неможливо.

Згідно чинного законодавства, реєстратор, після проведення змін, мав повідомити попереднього власника і директора та закрити попередню справу – цього він не зробив, також документи у справу постійно докладаються. До того ж документи, на підставі яких держреєстратором була проведена перереєстрація зі старого власника на нового, повинні знаходиться в державній адміністрації того району, де зареєстровано компанію – у даному випадку це Голосіївський район міста Києва. Станом на сьогодні – а це вже більше місяця по тому, як у реєстр будо внесено зміни –  ніяких паперів в РДА Голосіївського району немає.

Й ця проблема набагато серйозніша, ніж може здатися –  такого реєстратора, невідомо де зареєстрованого, який ні за що не відповідає, у разі доведення його провини можуть відключити максимум на три місяці. А далі він може знову продовжити робити ось такі протиправні дії. І це проблема не тільки бізнесу – це проблема національної безпеки України. Бо жоден інвестор, як український, так й іноземний, ніколи не погодиться вкласти хоча б одну гривню або один євро в економіку, в якій не захищене право власності.

Comments
Завантаження...