22 мільйони збитків: акціонерів «КРЕДИТВЕСТ БАНКу» схопили у Туреччині на організованому шахрайстві

0 705

Члени відомої у Туреччині родини бізнесменів, які володіють україно-турецьким банком, опинились в епіцентрі великого скандалу. Їх затримано за звинуваченнями у шахрайстві і нанесенні мільйонних збитків державі. Про це повідомили турецькі ЗМІ.

«Паливні махінації в Стамбулі. Алі і Софу Алтинбаш – під арештом», – статтю з такою назвою оприлюднено на турецькому ресурсі «Sözcü».

Як повідомляє джерело, підрозділи Управління з боротьби з фінансовими злочинами провели операцію з виявлення мережі, яка займалась махінаціями з паливом у 12-ти містах Туреччини.

«Поліція виявила банду, яка зловживала ухилянням від сплати податків на морські транспортні засоби. У ході слідства встановлено, що банда робила вигляд, що купує паливо для морської техніки, якої не існує», – йдеться у повідомленні.

За інформацією іноземної преси, слідство тривало 6 місяців. За цей час, за попереднім аналізом фінансової поліції Туреччини, злочинці завдали шкоди бюджету регіону у розмірі 22 мільйонів турецьких лір (2 мільйони 860 тисяч доларів США).

Операція була спрямована на ліквідацію кримінальної мережі, яка завдала особливо великих збитків державі. 22 вересня вранці у 12 містах турецькі правоохоронці провели рейди з метою затримання 60 осіб, на арешт яких був виданий ордер. Серед них – відомі у Туреччині бізнесмени, які мають стосунок до українських фінансових установ.

«В ході слідства затримані голова Опікунської Ради Університету Алтинбаш – Алі Алтинбаш та Президент Фонду Алтинбаш – Софу Алтинбаш. Повідомляється, що Софу Алтинбаш звільнений після надання свідчень через проблеми зі здоров’ям», – пишуть турецькі журналісти.

Підозрюваних звинувачують у «створенні злочинної організації», «членстві», «кваліфікованому шахрайстві» та «підробці офіційних документів».

Згідно офіційним даним на сайті укрїино-турецького банку «КРЕДИТВЕСТ БАНК», родина відомих турецьких бізнесменів, у том числі затримані Софу, Алі Алтинбаш й інші, володіють 100% акцій фінансової установи.

«Акціонерне товариство «Алтинбаш Холдинг Анонім Шіркеті» (Altınbaş Holding INC.) прямо володіє 100% у статутному капіталі банку. Група компаній Altіnbaş є одним з основних інвестиційних та ділових кіл Туреччини, яка здійснює свою діяльність у багатьох галузях», – йдеться на сайті банку. У списку акціонерів – особи, яких затримано у Туреччині за шахрайство.

Раніше в ЗМІ повідомлялось про те, що керівництво «КРЕДИТВЕСТ БАНКу» причетне до схем захоплення бізнесу. Зокрема, клієнти банку розповіли журналістам, як шляхом тиску, шантажу і змови з приватними фінансовими установами керівництво банку відбирає не тільки заставне майно боржників, а й особисте, а також майно родичів.

Чи буде відкрито слідом за турецьким скандалом з засновниками слідство по відношенню до махінацій українського банку – поки невідомо.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский
ukУкраїнська ru_RUРусский