Почему для Украинской отечественная продукция на вес золота?

0 1 375

Для порівняння для Австрії вартість тонни цементу – в районі 1000 грн, а точніше – 980 грн. Водночас на внутрішньому ринку для споживача ця тонна цементу буде вартувати 3 тисячі гривень.

За словами народного депутата та першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Сергія Тарути ціна формується із кількох складових: вартість газу і висока вартість послуг перевізника «Укрзалізниці».

«Вартість газу у нас в Україні більша, ніж в Росії й у Європі. І це якраз «ефективна робота» Коболєва та його команди, завдяки яким в Україні газ набагато дорожчий, ніж у сусідів. В Угорщині, навіть у тій самій Австрії, зараз газ дешевший для промисловців, ніж для нашої промисловості. Це перша складова.

Друга складова – це погана робота «Укрзалізниці», яка теж впливає, і дуже висока вартість послуг», пояснює перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Сергій Тарута, який сам має досвід роботи на виробництві і знає як формується собівартість продукції.

На изображении может находиться: 5 человек

Окрім того українські заводи працюють переважно на твердому паливі. А більшість сировини наразі залишилась на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Самі ж гравці ринку цементу використовують антидемпінгове законодавство у власних інтересах: завищують ціни та виживають конкурентів. Самі ж заробляють надприбутки під виглядом підтримки вітчизняного виробника.

З цими монополіями може розібратися Антимонопольний комітет і Комісія з цінних паперів.

Але для цього, за словами Тарути, необхідні інструменти для реалізації.

Серед них – новий закон про Антимонопольний комітет. І, зокрема, щодо формування складу Комісії з цінних паперів і Антимонопольного комітету. А для цього потрібна політична воля, а також повна аполітичність під час формування складу цих регуляторів

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский
ukУкраїнська ru_RUРусский