Ручний режим роботи земельного кадастру провокує рейдерство та крадіжки в агросекторі – адвокат

0 171

Ручний, а не автоматичний та погоджений, режим роботи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру) підтверджує її некомпетентність в роботі на провокує конфлікти серед орендарів земельних ділянок.

Про це в ефірі радіостанції «Голос столиці» сказав адвокат, старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець, повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що в зоні рейдерського ризику — 10-15% всіх договорів оренди землі.

На його думку, коли відбувається захоплення землі чи урожаю в агросекторі, то йдеться не про рейдерство, а про певні юридичні нюанси договорів оренди, які не дотримуються старими орендарями цих земельних ділянок.

Тому що це радше не рейдерство, а саме крадіжка, і вони завжди були, і антирейдерські комісії до цього жодного відношення не мають. Антирейдерські комісії — це тільки до реєстрації договорів оренди або підробки документів і фактичних маніпуляцій із земельним кадастром, коли у нас вже скільки існує цей земельний кадастр, скільки про це говорили, виділили гроші, а досі існує накладення одних дільниць на інші, досі не узгоджені межі земельних ділянок, чим багато хто і користується, – сказав він.

Р. Кравець наголосив, що про всі ці розбіжності відомо було не вчора, а вже п’ять-сім років.

І досі не виправити цю ситуацію, і намагатися її виправляти перед посівною або після посівної, в ручному режимі, я вважаю, це просто чергове підтвердження некомпетентності державних органів, – сказав адвокат.

Щодо зацікавленості державних органів у збереженні подібної ситуації, то Р. Кравець відпоів так:

Звісно, вони ж повинні виправдовувати своє існування, щоб про них пам’ятали, що є такі органи, куди завжди можна прийти, поскаржитися, про щось попросити. Говорити про якусь корупцію в цих органах я не можу, тому що сам за руку не ловив, але знову ж таки, їх існування є нонсенсом. Тому що я не думаю, що в якійсь іншій аграрній країні існують подібні комісії. Хоча законодавча база — точно така сама. Все це пов’язано з тим, що робота земельного кадастру в принципі проходила і проходить в ручному режимі, а не в автоматичному та погодженому, хоча на це вже виділено, як я говорив, мільярди і бюджетних коштів, і кредитних коштів, і різних грантів, але досі існують ці накладення земельних ділянок, прив’язки до різних точок, і таким чином люди, які про це знають, наприклад, в сусідніх районах, цим користуються. Тобто земельна ділянка може належати двом різним районам і у двох людей бути абсолютно законні документи на одну і ту саму земельну ділянку.

Comments
Завантаження...