Стало відомо, кому в Україні не підвищать пенсії

0 135

У зв’язку з індексацією і зміною прожиткового мінімуму розмір пенсій в Україні будуть переглядати тричі. Про це повідомляє АСН з посиланням на  ObozTV.

Експерт “Реанімаційного пакету реформ” з питань пенсійної системи Галина Третьякова відзначила, що через те, що з 1 січня прожитковий мінімум піднявся на 62 грн мінімальна пенсія зросте на 62 грн.

“Як тільки Держкомстат дасть нам інформацію щодо зростання фонду зарплати в 2018 році, уряд візьме від цієї величини половину (наприклад, якщо зростання буде 26%, то 13%) і половину від 9% інфляції (наприклад, 4,5%). Тоді індексація сумарно складе 17,5%. Як тільки ми отримаємо точні цифри, яким буде зростання фонду зарплати, ці величини можуть бути уточнені… І з 1 березня для більш 9 млн пенсіонерів ця сума буде індексована”, – зазначила Третьякова.

При цьому індексація виплат буде проходити за формулою, прийнятою в жовтні 2017 року. Так що підвищення торкнеться не всіх пенсіонерів.

“Деякі пенсії перевищували цю формулу. Тому у тих, у кого пенсія більше, ніж за формулою, навіть з індексацією, залишиться сьогоднішня величина пенсії”, – пояснила експерт.

“3894 грн – середня зарплата за попередні три роки перед 2018 роком. Вона множиться на коефіцієнт трудового стажу – кількість відпрацьованих років, поділені на 100. Якщо, наприклад, 40 років відпрацювали, то це 0,4. А далі коефіцієнт ваги зарплати, коли пенсіонер працював, щодо середньої по країні. Наприклад, якщо в два рази вище середньої отримував, буде 2. якщо як середня, то 1. Відповідно, формула, яка складалася з трьох величин, помножиться на цей коефіцієнт – 1,17 або 1 , 18. Перемножуємо величини і дивимося, що людина отримає”, – пояснила формулу Т ретякова. Але це не всі зміни, які чекають пенсіонерів.

“Також ще двічі на рік у нас буде відбуватися збільшення прожиткового мінімуму – з 1 липня і 1 грудня. Ці підвищення торкнуться тих, хто отримує мінімальну і максимальну пенсію, тому що максимальна величина – 10 прожиткових мінімумів або 10 мінімальних пенсій”, – зазначила експерт . 

Comments
Завантаження...