Субсидії, мінімалка і пенсії: українцям розповіли, що їх чекає

0 936

Міністерство фінансів України має намір з 2019 року монетизувати видачу субсидій населенню.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, зазначивши при цьому, що дане нововведення буде введено з метою запобігання корупції у сфері видачі субсидій, передає портал “Знай.uа”

“Ми зацікавлені в тому, щоб в системі не було зловживань, і тому вже запустили монетизацію субсидій на рівні підприємств-постачальників. Цей механізм уже працює. Наступним кроком стане монетизація субсидій на рівні населення”, – заявив міністр.

Говорячи про можливості верифікації субсидій, глава Мінфіну підкреслив, що МВФ не наполягає на верифікації, однак Мінфін займається цим питанням у комплексі зі створенням реєстру споживачів. “Ми виходимо з дуже простої позиції: субсидії – це не гроші з повітря. Це – гроші платників податків. Міністерство фінансів послідовно просуває ідею монетизації субсидій. Таким чином, ми зможемо виключити можливості для корупції в цій сфері, і буде чітко зрозуміло, хто, скільки споживає, і хто за що платить”, – зазначив міністр.

У той же час, даючи оцінку ризиків зростання дефіциту Пенсійного фонду Данилюк заявив, що ще рано робити які-б то не було висновки. “Пенсійна реформа все-таки була розпочата тільки в кінці минулого року. Зараз ми будемо стежити за розвитком ситуації. Там є за чим спостерігати. Ще не зрозуміло до кінця, які заходи необхідно приймати. Я б почекав ще місяць-два, подивився на динаміку”, – заявив міністр.

Говорячи про перспективи збільшення мінімальної зарплати до 4200 грн Данилюк запропонував утриматися від прогнозів, однак зазначив, що відомство зацікавлене в підвищенні мінімальної зарплати в Україні. “Ми зараз слідкуємо за виконанням держбюджету. Поки рано прогнозувати, чи вдасться підвищити мінімалку чи ні, але, якщо у нас з’явиться така можливість, ми це зробимо. Поки ми налаштовані шукати таку фінансову можливість”, – зазначив міністр.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська