Багатомільйонні інвестиції в українські компанії залучає Консорціум EEN Ukraine

0 157

Так, першочергові зусилля в 2019 році Консорціум «EEN Ukraine» зосередив на розвитку та започаткуванні надійних економічних зв’язків представників українського бізнесу з потужними компаніями та інвестиційними фондами з ЄС. Такий економічний вектор налагодження співробітництва з Євросоюзом в унісон співпав з кроками нового Уряду України по перезавантаженню Євроінтеграційних процесів, розпочинаючи саме з економічних та інвестиційних ініціатив, супроводжуючи це змінами у законодавстві, – про це нам розповідає Іванна Набіус – директор компанії «Нова Інтернаціональна Корпорація», яка є членом Консорціуму «EEN Ukraine».

Довідка: Європейська Мережа Підприємництва EEN (Enterprise Europe Network) – дієва міжнародна онлайн платформа, що охоплює 70 країн світу. Мережа налічує більше ніж 600 бізнес організацій, понад 25 млн. компаній-учасників та більше 16 000 бізнес-пропозицій та технологічних розробок.  В 2017 році був створений Консорціум EEN-Ukraine, у результаті чого українські інноваційні організації та малі/середні підприємства отримали доступ до платформи EEN. До Консорціуму «EEN Ukraine» увійшли: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство закордонних справ України, Інститут фізики НАНУ, Торгово-промислова палата України, ТОВ «Нова Інтернаціональна Корпорація», Київський національний університет ім. Т. Шевченка та новий партнер від Уряду – Державна установа «Офіс з просування експорту».

У 2019 році завдяки злагодженій роботі учасників Консорціуму EEN-Ukraine, всі стратегічні плани з просування українських підприємств на міжнародні ринки були досягнуті, а саме:

 • Понад 2500 вітчизняних представників малого,  середнього  бізнесу та  інноваційних  організацій прийняли участь у міжнародних заходах, організовуваних EEN;
 • Консорціум отримав та обробив понад 600 звернень іноземних компаній із зацікавленістю до співпраці з українськими підприємствами, інформація про які розміщена на порталі EEN, а також близько 1500 звернень українських компаній із пропозиціями щодо співпраці до іноземних суб’єктів;
 • Консорціум став співорганізатором близько 45 міжнародних заходів, які проведені в Китаї, Норвегії, Голландії, Німеччині, Австрії, Мальті, Греції, Польщі, Балтійських країнах, та в інших, де представники Консорціуму представляли інтереси українських компаній, супроводжували їх у брокерських 686-ти b2b  заходах, завдяки чому досягнуто попередніх домовленостей у різних сферах економіки;
 • За час роботи Консорціуму було укладено більше ніж 80 прямих міжнародних договорів про співпрацю;
 • З метою популяризації мережі EEN, були проведено значну кількість інформаційно-практичних семінарів та тренінгів в різних регіонах України для українських компаній.

Серед чисельних локальних та міжнародних заходів, до яких долучилися партнери  Консорціуму EEN-Ukraine у 2019 році, можна виділити наступні найбільш масштабні:

 • «Міжнародний саміт зі штучного інтелекту та блокчейну» на Мальті;
 • Брокерський захід на міжнародній виставці «Riga Food Brokerage Event 2019»;
 • Брокерський захід на форумі «MARKETPLACE AUSTRIA FOOD 2019», Відень;
 • Місія компаній українських дизайнерів «Milan Design Week-2019», Мілан;
 • «Всеукраїнський фестиваль інновацій», Київ;
 • Міжнародний захід для  підтримки  стартапів – «Innovation», Київ;
 • Грецько-Український бізнес-форум в Афінах;
 • Місія компаній українських підприємств у сфері суднобудування в рамках міжнародної виставки «Europort-2019», Роттердам та інші;

Серед найбільш успішних історій використання ресурсів EEN, можна відзначити отримання  більше ніж 10-ма інноваційними українськими підприємствами вагомої фінансової підтримки для розвитку технологій, розробку та виробництво нової продукції, серед яких: Solargaps LLC; Extrusion in Motion LLC Kyiv; Firma Instytut Ecologii Liudyny – Ineko Kyiv та інші.

З огляду на необхідність і подальшої допомоги вітчизняному бізнесу у залученні іноземних інвестицій, виводу вітчизняних компаній на міжнародні ринки, поліпшення торгово-економічного сальдо в міжнародній торгівлі України, а також популяризації економічного потенціалу нашої країни, на 2020 рік Консорціум планує активізувати роботу із залучення вітчизняних компаній до мережі EEN, в т.ч. у співпраці з новим Урядом України та його установою, що увійшла в Консорціум.  

“Партнери Консорціуму вже почали планувати участь українських компаній у міжнародних заходах (конференціях, виставках, бізнес-форумах, семінарах, b2b-зустрічах), на яких Консорціум буде залучати та представляти якомога більше представників українського бізнесу та  інноваційних організацій. Так, найбільш потужні міжнародні заходи плануються у 2020 році у Німеччині, Китаї, Польщі, Італії, Франції, Словаччині, Литві, Фінляндії, Греції, в Україні. Відповідно до світової кон’юнктури, у наступному році наш Консорціум EEN-Ukraine приділить максимальну увагу у міжнародній діяльності наступним секторам економіки: «зелена енергетика», технології з енергозбереження, біоресурси,  біо-хім-тех, нанотехнології, аграрний сектор та виробництво продуктів харчування.” – розповіла  про плани  Консорціуму  Олена Фесенко, Координатор  Консорціуму EEN-Ukraine.

Для тих хто ще не знайомий з місією EEN, повідомляємо, що за її допомогою,  українські компанії мають можливість:

 • Шукати бізнес-партнерів та покупців своєї продукції в країнах ЄС та Світу;
 • Розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції;
 • Просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС;
 • Шукати та залучати новітні інноваційні технології із-за кордону;
 • Шукати інвесторів та партнерів у ЄС для створення спільних підприємств.

Для отримання більш детальної інформації про можливості Консорціуму EEN-Ukraine та заходи, що плануються, радимо звертатися до представників  Консорціуму (http://nova.org.ua/about , http://www.iop.kiev.ua/~een/) або підписатися  на Facebook сторінку:  https://www.facebook.com/EEN.Ukraine.

Comments
Завантаження...