Таємні затримання, катування і переміщення в Росію кримчан: звіт місії ООН

0 202

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер закликала Кремль повернути затриманих кримчан, яких незаконно етапували на материкову частину Росії з анексованого півострова, та припинити практику такого вивезення.

Про це передає Радіо Свобода

Про це вона заявила під час презентації звіту про дотримання прав людини на анексованому півострові за період з 13 вересня 2017 до 30 червня 2018-го.

Зокрема, Фіона Фрейзер говорить про заарештованого Еміра-Усеїна Куку, який на момент підготовки звіту тримав голодування, та Олега Сенцова, який голодує у російській в’язниці вже 123 дні.

Загалом у звіті йдеться про 13 випадків незаконного переміщення з Криму в Росію українських громадян, аби ті там постали перед судом або відбували покарання.

Голова місії також висловила занепокоєння щодо нелюдських умов утримання у пенітенціарних закладах анексованого Криму, зокрема, Сімферопольському СІЗО – найбільшому слідчому ізолятору півострова.

За її даними, деякі затримані, які перебували там, зазначають, що через переповненість камер були змушені спати по черзі, іноді їм відмовляли у їжі та ліках.

У звіті також йдеться про сім випадків застосування катувань щодо осіб під вартою або у період між фактичним затриманням та офіційним узяттям під варту протягом звітного періоду.

Окрім того, за словами керівниці місії ООН, протягом 10 місяців спостерігачі задокументували 11 випадків незаконних затримань, коли людей тримали без зв’язків із зовнішнім світом, деякі з них пізніше заявляли про катування.

Comments
Завантаження...