У Харкові масштабно відсвяткували Міжнародний день студентського спорту (ФОТО)

0 260

У четвер, 20 вересня, Харківський СК «Локомотив» став епіцентром святкування Міжнародного дня студентського спорту та відкриття ХIV Всеукраїнської Універсіади. Студентське свято одночасно відбувалось в усіх регіонах країни і обєднало 50 тисяч юнаків та дівчат. 

Про це повідомляється на сайті Комітету фізичного виховання та спорту МОН України. 

Як зазначається, привітали студентів зі святом голова Харківської ОДА Юлія Світлична, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, заступник міністра молоді та спорту Микола Мовчан, президент Спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Євген Імас, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко та ректори понад 20 вітчизняних вишів.

«Студентський спорт – спорт, який об’єднує, надихає, робить сильнішими. В Україні з такими спортсменами, як ви, студенти, все буде добре. Займайтеся спортом, і ми збудуємо сильну, незалежну й красиву Україну», – привітав молодь Роман Греба. 

У відомстві відзначили, що лише у Харкові захід зібрав 5 тисяч студентів.  Тут проходили майстер-класи з різноманітних видів спорту – від настольного тенісу до історичних боїв. 

На святі були присутні студенти зі значними спортивними досягненнями, серед яких   багаторазові медалістки ЧЄ з артистичного плавання Ліза Яхно й Катерина Садурська, бронзова призерка ЧЄ зі стрибків з жердиною, Марина Килипко , чемпіонка Європи серед юніорів у стрибках у висоту Катерина Табашник. За словами дівчат, для них Універсіада є перехідною сходинкою до участі в Олімпійських Іграх.

Перед відкриттям Універсіади  відбувся флешмоб з підтягування на перекладині, який також охопив усі регіони. Харківський «воркаут» налічив 25 команд – під оплески глядачів хлопці підтягнулися по 10 разів. Свій майстер-клас разом із Романом Гребою у цій дисципліні показала  – восьмирічна Ніколь Князєва. Спортсменка  підтягнулась 32 рази (Греба – 13).  Дівчинка є чемпіонкою України та рекордсменкою світу з воркауту, дзюдо та спортивної гімнастики й володаркою 25 світових рекордів.

Власне відкриття Універсіади стартувало з народних танців, показових виступів з гімнастики та спортивної аеробіки,  грою стройового підрозділу барабанниць Харківського національного університету .  А завершилася подія футзальною зустріччю збірних команд ФАСК (Київ) і ХНУ (Харків), де кияни перемогли з рахунком 2:0.

Як зазначається, Всеукраїнська Універсіада триватиме до початку травня 2019.

Comments
Завантаження...