У МЗС України прокоментували провокативні білборди на Закарпатті

0 111

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував появу на Закарпатті білбордів із закликом “Зупинимо сепаратистів на Закарпатті”. На них зображені світлини членів Товариства угорської культури Закарпаття. Очільник МЗС України у мережі Twitter назвав їх “очікуваними провокаціями”, ідеться в його дописі в неділю, 21 жовтня.

Про це повідомляє dw.com

Лідери угорської громади Закарпаття з’явилися на провокативних білбордах (фото) – https://t.co/UexnAL2fTL pic.twitter.com/oT9r2k6AhI— Газета Трибуна (@trybuna) 20 октября 2018 г.

“Важливо не тільки засудити, але й з’ясувати, хто за цим стоїть.”, – наголосив Клімкін. Напередодні глава Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль заявляв про російський слід у цьому. За його словами, які наводить агентство “Українські новини”, методи і стиль виконання вказують на те, що це чергова “примітивна спецоперація” російської ФСБ, яка вже кілька років намагається посварити на Закарпатті українців і угорців.

Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо з’явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму. Важливо не тільки засудити, але й з’ясувати, хто за цим стоїть.— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 21 октября 2018 г.

Раніше українське міністерство закордонних справ оголосило консула Угорщини в Береговому Закарпатської області персоною нон ґрата.  Будапешт пішов на дзеркальний крок. Причиною дипломатичного скандалу між двома країнами стала видача паспортів Угорщини громадянам України на території консульства в Береговому. Раніше протистояння між Києвом та Будапештом виникло через ухвалений Верховною Радою закон про освіту.

Comments
Завантаження...