У порт Одеси зайшов корабель з Китаю: медики перевірили екіпаж

0 230

У порту Одеси зустріли судно, яке наприкінці січня вийшло з Китаю. Медики закінчили огляд усіх 25 членів екіпажу, чи немає у них симптомів коронавірусу. Хворих на борту немає.

Про це йдеться у сюжеті ТСН

Два тижні тому контейнеровоз був у порту Шрі-Ланки, і там з’ясувалося, що шестеро членів екіпажу мають гарячку. Після цього судно заходило у кілька міжнародних порітв. Українські медики захотіли упевнитися, що на борту нема коронавірусу.


Медики кажуть, що у жодного члена екіпажу немає зовнінших ознак недуги. Їм надали так звану вільну практику, тобто корабель може стояти в порту, команда за необхідності може виходити в місто. Медики зробили остаточний висновок щодо стану моряків зі звіту капітана, зовнішнього огляду та вимірювання температури.

 27 січня контейнеровоз був у порту Шрі-Ланки, і там з’ясувалося – шестеро членів екіпажу мають гарячку. Вже за два дні у компанії, якій належить судно, заявили, що усі члени команди здорові. Після цього судно заходило у порти Єгипту, Лівії, Туреччини та Румунії. Проте українські медики хочуть упевнитися, що на борту нема коронавірусу.


“Зараз закінчилась перевірка судна лабораторним центром фахівцями санітарно-карантинного відділу. Хочу вас запевнити, що жодних захворювань на борту не було знайдено. Всі члени екіпажу здорові і перебувають на контролі лабораторного центру”, – розповів Віталій Гончаров, Директор ДУ “Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

З 25 членів екіпажу – троє украінців, дев’ятеро громадяни Китаю та 13 – Шрі-Ланки.

Епідеміологи кажуть, що відколи корабель вийшов з Китаю інкубаційний період захворювання на коронавірус вже минув. Навіть після того, як у шести членів екіпажу була висока температура, уже минуло більше 14 днів. Нових хворих на облавку після цього не було. Медики кажуть, що то була звичайна застуда.

Власне, таке обстеження – це вже відпрацьована процедура. Таким чином у порту вже перевірили майже три десятки суден. Але контейнеровоз, який щойно зайшов, перший, що побував в Китаї вже у розпал епідемії коронавірусу. Вантаж не перевірятимуть, медики кажуть в цьому нема сенсу. Судно пробуде в Одеському порту дві доби, а потім вирушить далі згідно з планами судновласника. 

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська