У Вінницькій області збудують сміттєпереробний завод

0 469

Відповідний меморандум було підписано у вівторок між Вінницькою міськрадою та контент-координатором проекту Domat Consulting, повідомив  Укрінформу заступник вінницького міського голови Микола Форманюк.

Завод планують збудувати поблизу с. Людавка Жмеринського рaйону, на землях, які нaлежaть Вінницькій міськраді.

“Спалювання сміття на цьому заводі не передбачається, йдеться виключно про переробку відсортованого сміття, з подальшим перетворенням його, зокрема, на будівельні матеріали. Тут також будуть захоронені виключно інертні відходи, але не більше 20% від загальної кількості сміття. В подальшому ми маємо вийти на цифру 7-12% захоронення», – повідомив Форманюк.

За його словами, втілюватимуть у життя проект з будівництва сміттєпереробного заводу польські інвестори з м. Кельце. Це буде перший в країні завод із такою глибиною переробки сміття. Паралельно у Вінниці налагоджуватимуть систему сортування сміття і доставки відходів до місця переробки у чіпованих контейнерах.

Як повідомив представник інвестора – контент-координатор проекту Domat Consulting Ярослав Пасек, їхня компанія має двадцятирічний досвід роботи у галузі переробки відходів. Наразі вже розробляється проектна документація, до кінця поточного року цей етап буде завершено. Попередня вартість інвестпроекту – від 15 до 20 млн євро. Реалізувати його планують упродовж 2-3 років.

Comments
Завантаження...