Українські пенсіонери можуть працювати і отримувати пенсію – Мінсоцполітики

0 277

У Мінсоцполітики запевнили, що працюючим пенсіонерам не доведеться обирати між зарплатою та пенсією. Так пенсійна реформа в Україні передбачає боротьбу з дикримінацією. 

Новину передає «Преса України».

У прес-службі Міністерства соціальної політики розповіли, що потрібно знати українським пенсіонерам, які продовжують працювати та отримувати зарплату. Так, такі українці можуть не боятися, що розмір пенсії буде зменшено. Це означає, що вони отримуватимуть і зарплату і пенсію. До слова, таких в Україні близько 650 тисяч осіб. 

Крім того, ще у 2017 році було скасовано 15-відсоткове оподаткування на допомогу від держави у вигляді пенсій.

«Проведена пенсійна реформа не передбачає необхідності вибору між пенсією та зарплатою для працюючих пенсіонерів. Навпаки, саме для того, щоб припинити дискримінацію працюючих пенсіонерів, і була проведена пенсійна реформа», – підкреслили у відомстві.

Крім того, на початку березня поточного року Мінсоцполітики оголосило про намір ввести законодавчі зміни. Мова йде про надання стажу більшої ваги, ніж заробітній платі. Тобто людям з більшим стажем, однак меншою зарплатою пропонувалось платити більшу пенсію.

Варто зазначити, що середня пенсія в Україні рівна всього 2500 грн, тобто 29% від середньої зарплати. За нормами Міжнародної організації праці, достатньою вважається пенсія, яка рівна 40% звичайного заробітку.

Comments
Завантаження...